Rotahufest XII. - taneční a hudební festival

Datum konání:

26. 10. 2019 13 - 18 hodin

Místo konání:

Dům kultury, Velká hradební 1025/19, 400 01 Ústí nad Labem

Organizace:

OCH Ústí nad Labem, Dům Světluška

Dům Světluška je jedním ze 4 zařízení Oblastní charity Ústí nad Labem. Jeho posláním je předcházet sociálnímu vyloučení, snižovat míru sociálního vyloučení. Pomoci rodinám řešit krizové situace, které nedokáží sami bez pomoci překonat. Umožnit rodinám ze sociálně vyloučených lokalit efektivně využívat jejich volný čas, pomoci dětem a rodičům v přípravě do školy a zapojit je do zájmových činností. Dětem nabízejí možnost a příklady smysluplného využití volného času.


Program benefice

Na festivalu se představí 10-15 tanečních a hudebních souborů z nízkoprahových zařízení Ústeckého kraje, které pracují s romskými dětmi a mládeží. Přehlídka je soutěžní, vyhlašuje se vítěz v kategoriích: tradični romský tanec, moderní tanec, hudební kategorie (zpěv, hra na hudební nástroj), cena za přínos romské kultuře, cena diváků.

Festivalem bude provázet zpěvák Radek Banga.

Účel grantu

Začátkem roku 2020 se Dům Světluška přestěhuje do nových prostor. Bude k dispozici mnohem více místa a jednotlivé místnosti budou vybavené tak, aby děti měly větší soukromí a větší možnosti různorodého vyžití. Venku bude prostor na zřízení menšího hřiště a zeleninové zahrádky. Z peněz získaných z grantu bude pořízeno nové vybavení - úložné skříně, police, šatna, deskové hry, sportovní pomůcky, materiál na kreativní tvoření.


Příběh klienta:
Do Komunitního centra pro děti Světluška pravidelně dochází i šestnáctiletý Patrik. Chodil sem jako malý, potom na čtyři roky zmizel v Anglii. Do klubu si chodí zahrát fotbal, stolní tenis, rád si povídá s vrstevníky a hraje na klávesy. Jak sám říká: „Jsem rád něčím užitečný a chci trochu vrátit Světlušce to, co dobrého mi dala. V Anglii jsem se naučil dobře jazyk, tak teď pomáhám na Světlušce mladším dětem s angličtinou. Píšeme úkoly, učím je slovíčka. Baví mě to.“

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing