Řeka přání

Datum konání:

23. 11. 2016 16.30 - 19.30 hodin

Místo konání:

Náplavka Cihelná, Praha 1, Malá Strana

Organizace:

Letní dům, z.ú.

Letní dům pracuje od roku 1997 s dětmi a mladými lidmi z dětských domovů. Podporuje jejich osobnostní rozvoj a vztahovou stabilitu nejen v době, kdy žijí v ústavní péči, ale také při jejich odchodu do samostatného života a budování vlastního zázemí. V dalších službách podporuje Letní dům rodiny v krizové situaci s cílem stabilizace rodinného prostředí jako prevence nařízení ústavní výchovy dětí. Poskytuje také poradenství a podporu pěstounským rodinám.

 


Program benefice

Kulturní akce pro děti i dospělé. Součástí programu je živá hudba, světelná show, dětské divadlo a pouštění vodních lampionů. 

Program:
- prodej vodních lampionů, drobných dekorativních předmětů, novoročních přání
- akustický koncert amatérských hudebníků (dixieland apod.) 14-19.00h
- světelná a ohnivá show
- loutkové představení pro děti

Účel grantu

Prostředky budou využity na program „Spolu o krok dále“ – na cyklus tréninkových bytů. Díky němu mohou 2 skupiny, tj. 12 dětí z dětských domovů ve věku 15-18 let prožít 5 víkendových pobytů s odbornými pracovníky Letního domu. Cílem pobytů je přiblížit dospívajícím znalosti a dovednosti, které budou v běžném životě mimo ústavní zařízení nutně potřebovat teoreticky i prakticky. Účastníci probírají témata zaměstnání, hospodaření s penězi, bydlení ad. Program probíhá od roku 2008 a jeho absolvování u mladých lidí prokazatelně poskytne i prohloubí znalosti a dovednosti nezbytné pro samostatný život klientů.


PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing