Mistrovství jihomoravského kraje v paravoltiži

Datum konání:

20. 08. 2016 8 - 16 hodin

Místo konání:

Lesní penzion Podmitrov

Organizace:

JK FANY Hostěnice

Jezdecký klub FANY Hostěnice je od roku 2012 paravoltižním oddílem, se zaměřením na jezdecký sport pro osoby se zdravotním postižením, podrobněji akrobacii na koni, která je však přizpůsobena osobám s jednotlivým typem handicapu.
Skladba cvičenců z JK FANY Hostěnice je převážně složena z řad dětí a mládeže (patnácti členů mládežnické kategorie a dvou členů kategorie dospělých), mají pravidelně 2x týdně tréninky a připravují se na Mistrovství jihomoravské oblasti a na vrchol sportovní sezóny Mistrovství ČR, které se bude v roce 2016 konat v Brně.
Originalitou oddílu je, že cvičenci všech rozdílných typů postižení spolu trénují a jezdí společně na závody, kde jsou pak rozděleni do příslušných kategorií. Mezi trenéry patří významní bývalí reprezentanti ve voltiži, kteří mohou předávat cenné praktické zkušenosti.


Program benefice

Sportovní jezdecké závody pro osoby se zdravotním postižením.

Na závodech uvidíte povinné a volné sestavy jednotlivců, volné sestavy dvojic a skupin, ukázku disciplíny „Tanec & barel“, exhibici - Tanec se psem, dražbu kalendáře s fotkami cvičenců na rok 2017 a závěrečný ceremoniál s vyhlášením výsledků.

Účel grantu

Finanční příspěvek bude využit členy JK FANY Hostěnice na soustředění před Mistrovstvím České republiky v paravoltiži. Tento šampionát se bude konat 1.-2.10.2016 v Brně. Soustředění je důležité pro dopilování sestav, utužení kolektivu a vytvoření pevnějších vazeb mezi všemi členy oddílu. Soustředění proběhne v areálu Vysoké školy Veterinární, kde jsou ideální podmínky pro jezdecký sport včetně jezdecké haly a sportovní tělocvičny v jednom areálu.


PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing