Koncert Pavla Helana na podporu Gaudia proti rakovině

Datum konání:

12. 01. 2020 od 19 hodin

Místo konání:

Kaple kostela paní Marie Sněžné, Jungmannovo náměstí, Praha 2

Organizace:

PRO Gaudia, z.ú.

PRO Gaudia od roku 2003 poskytuje dostupnou psychoterapeutickou a psychosociální podporu onkologickým a jinak dlouhodobě a vážně nemocným lidem, jejich rodinám a blízkým. Prostřednictvím individuální práce s klientem přináší úlevu, přispívá ke zvládání náročné situace a pomáhá unést změny, které s nemocí a umíráním přicházejí. Uvedené služby poskytuje PRO Gaudia ve spolupracujících zdravotnických zařízeních u lůžka a ambulantně. Dlouhodobě působí v Praze, Středočeském a Jihomoravském kraji, kde spolupracuje s těmito zařízeními: Nemocnice Milosrdných sester Sv. Karla Boromejského v Praze (NMSKB), koronární jednotka VFN a 1. LFUK v Praze (na vyžádání), Nemocnice Milosrdných bratří v Brně a Nemocnice Znojmo. Prostřednictvím pravidelné individuální práce s klientem reaguje terapeut na jeho aktuální potřeby vyplývající z konkrétních fází léčebného procesu (sdělení diagnózy a prognózy, smíření se se situací, rekonvalescence a návrat do každodenního života, porozumění lékařské terminologii, atd.) s cílem udržení psychické stability a důstojnosti klienta. PRO Gaudia současně poskytuje v těchto zařízeních potřebnou podporu zdravotnickému personálu, včetně vzdělávání v souvisejících oblastech (komunikace s pacientem, prevence syndromu vyhoření apod.).
Ročně PRO Gaudia podpoří průměrně 900 klientů poskytnutím více než 2500 konzultací.

 


Program benefice

Koncert vlídného písničkáře Pavla Helana (finalista soutěže Talent 2013) s dobročinnými vstupy - úryvky z příběhů klientů PRO Gaudia. Číst budou terapeutky organizace. V jednání je účast herečky Jitky Smutné – ambasadorky organizace.

Účel grantu

Výtěžek ze vstupného a z grantu Nadace bude použit na přímou práci terapeutů s klienty v nemocnici u lůžka.


Příběh klientky se zaléčenou rakovinou prsu: „Můj příběh je běžný. Byla jsem matkou, manželkou, babičkou, dcerou, snachou. Byla jsem přesvědčená, že musím každému vyhovět, ať se mi to hodí nebo ne. Léta jsem bojovala s únavovým syndromem a depresí, stále vyčerpanější. Na jaře před třemi lety mi zemřela matka, v létě syn onemocněl klíšťovou encefalitidou a já jsem si na podzim našla bulku v prsu. V té době se také zhoršil stav manželovy matky. Zemřela, když jsem chodila na ozařování. Byla jsem zoufalá.
Řekla jsme si, že už takhle dál žít nechci a vyhledala jsem pomoc psychologa. Objednala jsem se postupně ke dvěma, ale bohužel jsem byla zklamaná. Rozhodla jsem se ještě k jednomu pokusu a našla jsem stránky PRO Gaudia. Měla jsem strach z další špatné zkušenosti, odhodlávala jsem se zavolat snad měsíc. Nakonec jsem se odhodlala a bylo to to nejlepší, co jsem pro sebe mohla udělat."

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing