Hraní bez hranic V. - Život bez bariér

Datum konání:

15. 09. 2015 8:30 - 13:30

Místo konání:

Městské kulturní centrum, F. F. Procházky 101, 509 01 Nová Paka

Organizace:

Život bez bariér, z.ú.

Život bez bariér vznikl v r. 2004 a od této doby pomáhá zdravotně postiženým a seniorům žít nezávislý život i s handicapem a začlenit se znovu do většinové společnosti. Impulzem k založení organizace byla snaha pana Josefa Fučíka (kterému se v roce 1998 stal vážný zdravotní úraz vedoucí k těžkému celoživotnímu postižení), jeho rodiny a přátel pomoci lidem se zdravotním postižením a seniorům vyrovnat se s jejich složitou situací. Vznikl tak subjekt, který zajistil pro výše zmíněné skupiny spoluobčanů doposud chybějící sociální služby a který se dlouhodobě stará o jejich zájmy. Dlouhodobým cílem Života bez bariér je revitalizace bývalého klášterního areálu v Nové Pace a vybudování komplexního bezbariérového centra služeb pro osoby se zdravotním postižením, seniory i veřejnost. 


Program benefice

Jednodenní divadelní festival zdravotně postižených. 

Hlavní program – vystoupení divadelních souborů

Doprovodný program – prezentace činnosti ŽBB, výrobků rukodělné textilní a keramické dílny a zdravotně postižených klientů sociálních služeb; dovednostní soutěže; tombola, diskotéka

Účel grantu

Finanční prostředky budou využity k nákupu vybavení do rukodělné keramické dílny zaměstnávající osoby se zdravotním postižením, konkrétně na nákup stříkacího boxu na keramiku, který slouží k nanášení glazur a regulátor teploty vypalovací pece. Při nanášení glazur vzniká aerosol, který není dobré dýchat a z dlouhodobého hlediska může mít negativní důsledky na zdraví pracovníků dílny. Tomu bychom chtěli předejít pomocí stříkacího boxu, který škodlivé aerosoly zachycuje ve speciálním filtru, případně je možné je vyvést mimo dílnu. Regulátor teploty umožňuje individuální nastavení teploty. 


PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing