Charitativní půjčovna kol na Colours of Ostrava

Datum konání:

14. 07. 2016 14.-17.7.2016

Místo konání:

Dolní oblast Vítkovice

Organizace:

Kola pro Afriku, o.p.s.

Posláním organizace je prostřednictvím iniciativy české společnosti umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Kola, která darují lidé v ČR, přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost a možnost pracovního uplatnění lidí v Africe.

Mise v ČR: 130 sběrných míst, centrální sklad a sociální dílna v Ostravě, zapojení vězňů z Heřmanic do projektu - sklad a opravna kol, zapojení dobrovolníků a zaměstnávání lidí jinak obtížně uplatnitelných na trhu práce, benefiční a charitativní akce se zapojením školáků a veřejnosti.

Mise v Gambii: snazší cesta pro děti formou daru jízdního kola, spolupráce s Ministerstvem školství v Gambii, práce na udržitelnosti projektu - zvyšování kvality, péče o darovaná kola, školení místních mechaniků. Řízení distribuce náhradních dílů a nářadí. Monitorování zapojených škol a vybírání nových.


Program benefice

Charitativní půjčovna kol v rámci čtyřdenního festivalu Colours of Ostrava 14.-17.7.2016.

Návštěvníci festivalu mají možnost zapůjčit si kolo za dobrovolné půjčovné, využít jej na cestu domů, pro pohyb v rámci areálu, v ulicích Ostravy, apod. Po celou dobu je ve stanu zajištěn servis kol. Existuje rovněž možnost kolo na akci odkoupit - minimální prodejní cena je na každém kole písemně uvedena. Výběr kol je netradiční - retro, designově zajímavá, atd... Provoz půjčovny zajišťují zaměstnanci Kol pro Afriku se skupinou dobrovolníků.

Účel grantu

Přeprava kontejnerů s koly do Gambie.

Každý půlrok se přepravují 2 kontejnery kol, náhradních dílů a nářadí. Přeprava kontejnerů lodí je nejnákladnější částí cesty - plavba trvá jeden měsíc do přístavu Banjul. Přes snahu snižování nákladů pomocí logistického partnera je přeprava stále vysoká - výtěžek akce i dar nadace budou využity pro tento účel.


PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing