Benefiční koncert na podporu osob s autismem

Datum konání:

03. 12. 2017 15 - 16 hodin

Místo konání:

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie, Praha – Strahov

Organizace:

Národní ústav pro autismus, z.ú.

Již 14 let v ČR pomáhá nejen dětem a dospělým s poruchou autistického spektra (PAS), ale i všem, kteří o ně pečují nebo jim poskytují své služby – rodinám, institucím a odborné veřejnosti. Poskytuje služby psychologické, psychiatrické, sociální, vzdělávací a osvětové.  Je registrovaným poskytovatelem terénních a pobytových sociálních služeb. V současnosti je v péči NAUTIS 1 294 klientů z celé ČR. Vzdělávací kurzy každý rok absolvuje v průměru 2 000 lidí. Od roku 2009 provozuje ojedinělé celoroční pobytové zařízení pro osoby se souběhem autismu a těžkého problémového chování. V roce 2013 odstartovalo svou činnost nakladatelství PASPARTA, vydávající beletrii i odbornou literaturu se zaměřením na problematiku autismu. Třetím rokem pořádá konferenci s názvem Autismus v praxi a vytváří prostor pro sdílení zkušeností rodičů a odborníků. Sedm let u příležitosti 2. dubna Světového dne porozumění autismu vyhlašuje osvětovou kampaň Porozumět autismu. V rámci připojení se k celosvětové iniciativě Light It Up Blue každoročně modře nasvítí vybranou pražskou budovu – v letošním roce to byl Strahovský klášter. 


Program benefice

V rámci hodinového programu vystoupí účinkující:  Jaroslav Svěcený, Daniel Štědroň – vynikající mladý muž, multiinstrumentalista s Aspergerovým syndromem, Lukáš Sommer, Václav Uhlíř. Konkrétní program se v tuto chvíli připravuje. 

Účel grantu

Výtěžek benefice, jako i dar nadace přispěje k vytvoření v ČR první domácnosti s 24 hodinovou péčí pro 3 klientky se souběhem autismu a problémového chování, které zlepší stávající životní situaci jejich i jejich rodin. V současné době neexistuje žádné takové zařízení, které by poskytovalo 24 hodinovou péči pro dívky/ženy s tímto handicapem. Příspěvek bude použit na vymalování prostor, nové podlahy, bezpečnostní prvky – bezpečnostní fólie na okna a světla, nábytek, rámy postelí a speciální matrace (odolné vůči rozbití a roztrhání), osvětlení, stimulační a relaxační pomůcky.


PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing