Benefiční jarmark v rámci Dne otevřených dveří

Datum konání:

07. 09. 2019 13 - 16 hodin

Místo konání:

Božetice – hájovna Bečov čp. 45, 399 01 Milevsko

Organizace:

Majoránek, z.s.

Středisko doporučené hiporehabilitace Majoránek splňuje vysoké nároky na provádění kvalitní a odborné hiporehabilitace: hipoterapii, a hipoterapii v rané péči a aktivity s využitím koní.
Služby zde poskytují formou individuálních ambulantních terapií a formou týdenních nebo víkendových intenzivních pobytů. Zaměřují se na podporu rodin pečujících o dítě s mentálním, smyslovým, tělesným či kombinovaným znevýhodněním a se specifickými potřebami (např. autismus) i dospělých klientů většinou s tělesným nebo kombinovaným postižením. Pracují ale také s miminky od 6ti měsíců věku nebo s dospělými klienty např. po těžkém úrazu, s neurologickým onemocněním či po centrální mozkové příhodě. Za dva roky existence získali zájem klientů z celé ČR. Důležitým milníkem bylo pro Majoránek získání dlouhodobého pronájmu části objektu bývalé hájovny, která po plánovaných úpravách poskytne potřebné zázemí pro klienty, jejich rodiny a rozvoj poskytovaných služeb. V tuto chvíli disponují stabilním, i když provizorním, zázemím pro klienty, které technicky ani hygienicky nevyhovuje potřebám. V plánu je zrekonstruovat společenskou místnost, vyšetřovnu a toalety.


Program benefice

V rámci dne otevřených Dveří proběhne jarmark řemeslných výrobků – háčkovaných a plstěných hraček, drobných grafik, keramiky, drobných dekoračních předmětů atd

Účel grantu

Peníze budou použity na nákup základního vybavení rekonstruované společenské místnosti – koberce a speciální podložky na hraní na zemi pro dětí s postižením, jednoduchá křesla a stolky, nástěnné kreslící tabule.

 


Příběh klienta:

Jakub, 9 let ... Autismus, epilepsie, středně těžká mentální retardace, při příchodu před 2 lety nemluvící, nekomunikující s cizími osobami, minimálně reagující na okolí, silně závislý na
mamince. A tady je příspěvek od maminky na veřejné webové stránce:
"Kubo, podívej strom. ...Strom... Je to veliký strom? ... Ano. ...Řekni - veliký strom…. Veiký stom….Podívej, má listy ...Listy….Jeden utrhneme, ano? ...Ano….Je zelený?...Zelený….Dáš ho mamince?...Ano, mami. A Jakub mi podává list. DĚKUJI Majoránku za každý jeden utržený list, za každé slovo, za každou větu našeho syna, za nové vnímání světa. Za fakt, že psychoterapie a aktivity s koněm prostě FUNGUJÍ!!!"

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing