Běh pro hospic, 2. ročník

Datum konání:

28. 05. 2016 v 10 hodin

Místo konání:

Litoměřice, start a cíl Hospic sv. Štěpána

Organizace:

Hospic sv. Štěpána, z.s.

Hospic sv. Štěpána je jedním ze dvou lůžkových hospiců Ústeckého kraje. Kromě lůžkové péče poskytuje jako první v kraji i péči o nemocné v jejich domácím prostředí. Cílem je zajistit nemocným na konci života potřeby dle zásad paliativní péče, tedy s maximálním ohledem na kvalitu jejich života až do přirozeného konce, stejně jako na kvalitu života jejich blízkých. Základním úkolem je proto tlumení bolesti, ale také pomoc při obtížích psychických, sociálních a duchovních. Za tím účelem provozuje hospic poradnu s půjčovnou pomůcek, ambulanci paliativní medicíny a léčby bolesti a edukační centrum.


Program benefice

Benefiční kolektivní běh, za účasti příznivců hospice, dárců, sportovců a významných osobností na podporu těch, jejichž životní běh už končí. Trasy (1, 3 a 9 km) vedou podél Labe.

Účel grantu

Pro zajištění nutričně vydatné stravy pro pacienty je zapotřebí nový konvektomat. Dosavadní, téměř patnáctiletý nevyhovuje současným požadavkům a vzhledem k aktuálnímu stavu (nefunkční uzávěr dveří) je jeho využití jen omezené. Proto bude z výtěžku benefice a grantu nadace pořízen nový přístroj, který bude splňovat moderní požadavky kvalitního stravování pro pacienty.


PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing