Adventní koncert Charity Nový Hrozenkov

Datum konání:

13. 12. 2019 od 17 hodin

Místo konání:

Kostel sv. Jana Křtitele v Novém Hrozenkově

Organizace:

Charita Nový Hrozenkov

Charita Nový Hrozenkov pomáhá seniorům, lidem se zdravotním, duševním nebo mentálním omezením, lidem po úrazu a nevyléčitelně nemocným. Podporuje pečující rodiny. Činí tak prostřednictvím široké škály provázaných služeb. Hlavním posláním je umožnit lidem, kteří potřebují ke svému životu pomoc druhé osoby, zůstat doma i přes jejich zhoršený zdravotní stav a dopomoci jim žít důstojně v prostředí, na něž jsou zvyklí, v kruhu svých blízkých. Není-li to možné, poskytuje charita seniorům individuální péči v domově pro seniory rodinného typu. Charita Nový Hrozenkov provozuje Dům pokojného stáří, Denní stacionář pro seniory, Charitní pečovatelskou a ošetřovatelskou službu.


Program benefice

Koncert vážné hudby houslového virtuosa Václava Hudečka za klavírního doprovodu Lukáše Klánského a vítězů letošní Akademie Václava Hudečka.

Účel grantu

Výtěžek z koncertu i dar nadace použije charita ke spolufinancování nákupu automobilu pro Dům pokojného stáří v Novém Hrozenkově. Stávající vozidlo určené k provozním účelům již vypovídá službu. Automobil využívají k dovozu obědů, léků, sanitárních potřeb, k převozu kompenzačních pomůcek a také k dopravě klientů, když si potřebují vyřídit své záležitosti na úřadech, u lékaře, na poště anebo se s asistencí vypraví na výlet do blízkého okolí.


Sliby se mají plnit o vánocích
Text této písničky se mi vybavil, když jsem přemýšlela nad „proměnou“ jedné naší uživatelky.
Přišla k nám do Domu pokojného stáří na podzim roku 2016. Z vlastního domečku se jí nechtělo a stěhování k nám oddalovala, jak to jenom šlo. Ale zima, kterou by už sama doma nezvládla, ji k tomu donutila.
U nás si nemohla zvyknout. Byla nespokojená s tím, že musela tolik svých věcí nechat doma, měla pocit, že jí stále někdo kontroluje a protože byla v teple a bylo o ni postaráno, tak žila v přesvědčení, že vlastně mohla zůstat doma. Bohužel její nejbližší příbuzní žili v severních Čechách a na Slovensku, takže ji chyběla i „spřízněná duše“.
Vymýšleli a nabízeli jsme procházky, křížovky, čtení i pečení, výlety do okolí i na zmrzlinu, marně. Byla smutná, nespokojená a hlavně nedůvěřivá. Až jsme se nějak dozvěděli, že ráda jezdila na Hostýn. Protože se blížil „Mariánský měsíc“ i její 90 narozeniny, dostala od nás výlet na sv. Hostýn.
Bylo vidět, že ji to potěšilo, ale zároveň moc nevěřila tomu, že tam s ní pojedeme.Ale stalo se a paní se od té doby úplně proměnila. Povídala si s námi, rozzářila se a do očí se jí vrátila jiskra. Dokonce souhlasila s tím, abychom jí připravili oslavu narozenin, o které před tím nechtěla vůbec slyšet. Na oslavě si dokonce i zatančila a bylo vidět, že je šťastná…

Takže vlastně s textem písničky můžu souhlasit jen z části, a musímho opravit na SLIBY SE MAJÍ PLNIT.
Marie Surá – vedoucí Domu pokojného stáří v Novém Hrozenkově

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing