17. benefiční ples v Restauraci Zezulkárna

Datum konání:

07. 02. 2020 od 20 hodin

Místo konání:

RESTAURACE ZEZULKÁRNA, Stamicova 1013/2, 586 01 Jihlava

Organizace:

Organizace nevidomých z.s.

Organizace pomáhá osobám nevidomým a těžce zrakově postiženým, s kombinovanými vadami, seniorům. Podporuje je prostřednictvím služeb sociální rehabilitace, asistenční služby, pomáhá najít pracovní uplatnění, vyplnit volný čas nabídkou zájmových činností, pořádá ozdravné pobyty a různá školení, nabízí nové komepnzační pomůcky. Organizace nevidomých působí v celé ČR, sídlo má v Jihlavě, další hlavní střediska jsou v Praze a Brně.


Program benefice

20:00 Předtančení
21:00 Studio GEMINI
21:30 Vydávání cen
22:00 Dražba
03:00 Závěr

Účinkující:
hudební skupina PREZENT
nevidomý zpěvák David Pražák

Účel grantu

Organizace nevidomých by ráda v jejím středisku v Praze, kde realizuje sportovní centrum pro nevidomé a těžce zrakově postižené, vybavila masérnu. Z příspěvku nadace se nakoupí kvalitní lehátko, masážní přípravky a pomůcky, zařídí se odpočinková část, výtěžek benefice se využije také na úhradu pronájmu místnosti.


Příběh naší Ivanky
Když jsem byla v páté třídě, našli mi oční vadu. Do běžné školy jsem chodila až do sedmé třídy, ale v osmé již začala navštěvovat speciální školu pro nevidomé v Brně, protože oči se mi rapidně zhoršily. Poté jsem nastoupila do pražského Klárova ústavu, abych se vyučila čalounicí. Dva roky na to jsem si udělala telefonní kurz. Přestěhovala jsem se do Jihlavy a tady pracovala jako telefonistka. Společnost časem ukončila činnost a já zůstala se svojí tmou doma. Věděla jsem, že tohle není řešení, a tak jsem se přihlásila do Organizace nevidomých z.s. Naučili mě pracovat s kompenzačními pomůckami, pak mi k velké radosti zajistili i masérský kurz a jako masérku mě zaměstnali. Masíruji především naše členy, moc mě těší, že jsou spokojeni. S chutí pomáhám s přípravou aktivit pro nevidomé. Mám nového asistenčního psa, s ním trávím spoustu času na cvičišti. Už se oba těšíme, až mě bude sám vodit po stanovených trasách.
„Člověk to nikdy nesmí vzdát, ale ani usínat na pomyslných vavřínech. Vždy je možnost, kam dál, jak růst. Jak vidět i ve tmě.“

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing