KVĚTEN - Podpora Kontaktního místa České alzheimerovské společnosti - DIAKONIE ČCE středisko v Brně

Diakonie ČCE - středisko v Brně poskytuje podporu a pomoc seniorům a lidem s postižením tak, aby mohli žít co nejkvalitnějším způsobem života navzdory svým handicapům. Pomáhají lidem zvládat obtíže spojené s demencí, schizofrenií nebo bipolární poruchou, vytvářejí bezpečné domovy pro postižené a pro seniory. Diakonie tvoří společenství, které v milosrdenství a s nadějí fortelně pomáhá potřebným.

KVĚTEN - Podpora Kontaktního místa České alzheimerovské společnosti - DIAKONIE ČCE středisko v Brně

Příběh paní Zdeňky:

„Jsem moc ráda, že mohla pracovnice kontaktního místa přijít k nám domů, samotnou by mi dalo velkou práci, kdybych měla všem doma vysvětlovat, co jsem se naučila na svépomocném setkání. Navíc, mám pocit, že nás to doma nějak stmelilo, manžela a děti.“

Paní Zdeňka (57 let) se poslední dva roky intenzivně stará o svou maminku, u které se zhoršily projevy Alzheimerovy choroby. Zároveň Zdeňka pečuje o svého manžela a dvě děti. Docházela na svépomocná setkání, která jí pomohla jak po praktické, tak i po psychické stránce. Ovšem občas i ona potřebovala zrelaxovat, odpočnout si a vyčistit si hlavu mimo domov. Nabídli jsme Zdeňce, že přijedeme k ní domů, do přirozeného prostředí rodiny, aby se i ostatní členové naučili, jak o babičku pečovat. Pomohli jsme celé rodině pochopit pocity samotného pacienta s demencí, naučili jsme je, jak babičce pomoct s jídlem, hygienou a jak s ní procvičovat kognitivní funkce.

Příspěvek bude použit na podporu Kontaktního místa České alzheimerovské společnosti, které je součástí služeb brněnského střediska Diakonie.

Lety Divokých hus mají číslo účtu 27 000 000/0100 a variabilní symbol je 552.

Více o Diakonii ČCE středisku v Brně najdete zde: www.brno.diakonie.cz

DĚKUJEME ZA VAŠÍ POMOC!

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.