"ZKOLEDUJ SE"

Datum konání:

02. 12. 2017 od 17.00 hodin

Místo konání:

Městské divadlo - Žďár nad Sázavou

Organizace:

Středisko rané péče SPRP, pobočka Brno

Raná péče je zaměřena na včasnou podporu rodin, kterým se narodí dítě se zrakovým nebo kombinovaným postižením. Rodina se nečekaně ocitá v těžké životní situaci, potřebuje pomoci, podpořit a naučit se, jak dítě se specifickými potřebami stimulovat a správně rozvíjet. Raná péče pomáhá předcházet umisťování dětí s postižením do ústavních zařízení. Podpora rodiny a podpora vývoje dítěte je prováděna v domácím prostředí dítěte - dítě se cítí bezpečně, lépe spolupracuje, není unaveno z cestování. Rodina má přidělenu pracovnici, která ji pravidelně 1x 1-2 měsíce navštěvuje. Konzultace jsou rozděleny na dvě části – podporu rodiny a podporu vývoje dítěte. 


Program benefice

Charitativní koncert ZKOLEDUJ SE je součástí série 4 charitativních koncertů a vznikl proto, aby během adventního času svedl lidi ke společné hře, nabídl možnost zazpívat a zahrát si vánoční koledy a zároveň pomoci těm, kdo to potřebují. Projekt založil herec a zpěvák Petr Vaněk. Do vybraných českých měst ve 4 českých krajích (České Budějovice, Žďár nad Sázavou, Ostrava a Praha) přinese čtyři charitativní koncerty a účinkující i diváci si společně zazpívají více i méně známé vánoční koledy v originální sborové úpravě Marka Doubravy. V každém městě je do projektu zapojený lokální dětský pěvecký sbor či škola. Děti samy vybraly místního poskytovatele sociálních služeb, kterému bude věnován výtěžek z koncertů. Na Vysočině se o projekt starají studenti z Gymnázia Žďár nad Sázavou.

Účel grantu

Středisko rozšíří sklad pomůcek a stimulačních hraček, které jsou zapůjčovány rodinám. Budou zakoupeny světelné panely, polohovací vaky, stimulační hračky, dále budou vyrobeny speciální pomůcky na míru dítěti – desky pro zrakovou stimulaci, komunikační kartičky, hmatové knihy. Tyto pomůcky vyrobí pracovnice střediska.


PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing