Večer u kapucínů pro Na počátku o.p.s.

Datum konání:

06. 03. 2019 od 19.00 hodin

Místo konání:

Loretánské náměstí 6a, 118 00 Praha 1 – Hradčany

Organizace:

Na počátku o.p.s.

Na počátku pomáhá těhotným ženám a maminkám s dětmi v tísni. Organizace vznikla, aby byla nablízku zejména těm, které těhotenství zaskočilo, a jsou okolnostmi nebo blízkými tlačeny k umělému ukončení těhotenství. Prostřednictvím tří sociálních služeb (poradny a dvou azylových domů) Na počátku nabízí vyslechnutí, podporu i praktickou pomoc.

Společnost Na počátku ženám v tísni nabízí ucelený systém tří sociálních služeb s důrazem na individuální potřeby každé klientky:
Poradna Na počátku je vstupní branou ke všem dalším službám organizace, které se nachází na neveřejné adrese. Ženy zde dostanou odpovědi na otázky týkající se práv a povinností, mají možnost získat výbavičku pro děti, kterou do organizace nosí dárci atp.
Domov pro dětský život přes 20 let poskytuje azylové ubytování a sociálně-vzdělávací program. Jeho služby se snaží podporovat ženy, aby aktivně samy řešily svou situaci, rozvíjely se a získaly dovednosti, které jim pomohou se do obtížných situací opakovaně nedostávat.
Byty Na počátku jsou nejmladší službou poskytovanou společností Na počátku. Vznikla na základě zkušeností pracovníků, kterým se osvědčilo s některými ženami pracovat delší dobu a umožnit jim návrat do běžné společnosti pozvolnějším tempem. Také tyto klientky se účastní seberozvojových kurzů.
Za téměř 25 let se pracovníci věnovali téměř třem tisícům žen a díky pobytu v některém z azylových domů se narodilo téměř 550 dětí.


Program benefice

Večery u kapucínů jsou cyklem benefičních akcí, které se konají vždy první středu v měsíci v prostorách kláštera bratří kapucínů v Praze na Hradčanech. U zrodu benefičních koncertů stála myšlenka návratu ke kapucínskému charismatu: žebrat pro druhé o to, co potřebují. Především pro ty, kdo se ocitli na okraji společnosti. Na akci vystoupí hudebník Petr Hudec, dobrovolné vstupné se vybírá v průběhu večera.

Účel grantu

Grant od Nadace Divoké husy a výtěžek z Večera u kapucínů chce organizace Na počátku použít pro nákup kvalitního fotoaparátu. Pro někoho samozřejmost, jako je rodinné album nebo jen fotky z dětství v krabici od bot, řadě klientek organizace Na počátku velmi chybí. Jsou vděčné, když mohou tyto vzpomínky a památky svým vlastním dětem dopřát. Pracovnice azylových domů proto pravidelně děti i jejich maminky při různých příležitostech fotí a CD s jejich vlastními obrázky jim potom dají na rozloučenou, když azylový dům opouštějí. Případný přebytek prostředků Na počátku využije na dovybavení pokojů pro klientky (matrace nebo postele).


Příběh: Od devadesátých let organizace pracovala s téměř třemi tisíci ženami. Byla mezi nimi také paní Iveta. Jako malá ve své rodině nedostala zázemí, ze kterého by potom v dospělosti mohla čerpat. Když oslovila organizaci Na počátku, žila u přítele, který vyráběl a prodával drogy. Těhotenství pro ni bylo impulsem razantně změnit svůj život. Chtěla přicházející dítě vychovávat ve stabilním a zdravém prostředí. Neměla kam jít, proto využila možnosti nastěhovat se do Domova pro dětský život – azylového domu, který organizace Na počátku provozuje. Když Iveta žila u přítele, měla vždy pěkný přísun peněz a nikdy nemusela přemýšlet nad spořením nebo jestli na konci měsíce vyjde s penězi. To všechno se učila v Domově pro dětský život. Tam také navštěvovala kurzy vaření a učila se správně starat o dítě, jak mu připravovat příkrmy, jak rozpoznat a léčit základní nemoci apod.

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing