Vánoční jarmark u Bedřicha

Datum konání:

15. 12. 2018

Místo konání:

Horymírova 941, 263 01 Dobříš

Organizace:

Soukromý dětský domov SOS 92, o.p.s.

DD Korkyně je nestátní neziskové zařízení, které pečuje o děti od 3 do 18 let s nařízenou ústavní výchovou. Domov byl založen v roce 1992 a do dnešního dne ho opustilo více než 30 dětí. Zařízení je koncipováno záměrně jako malý dětský domov, kde děti žijí ve dvou „rodinných“ skupinách po 8 dětech. Každá skupina obývá samostatný rodinný dům. Práce v domově je založená na respektu k dětem i jejich původním rodinám – cíleně podporují kontakt dětí s jejich rodinami.
DD Korkyně zajišťuje rovněž komplexní podporu rodinám pečujícím o děti v náhradní rodinné péči, k čemuž má pověření od Středočeského kraje.


Program benefice

Prodej jmelí a vánočních dekorací, vánočního cukroví, kávy, perníčků a jiných vánočních výrobků, které připravují podporovatelé dětského domova – místní drobní podnikatelé. Veškerý výtěžek z prodeje těchto předmětů je na místě odevzdán do kasičky dětského domova (v rámci veřejné sbírky).
Akce se zúčastní: Prodejna Bedřich, Dorty D, Květinářství Letizia, Café Honduras, Dětský domov Korkyně

Účel grantu

Dar od Nadace Divoké husy bude využit na nákup nové kvalitní matrace a na nákup nového sprchového koutu do budovy dětského domova.


Příběh klientky:
Dívka V. je našem dětském domově od roku 2014. Jedná se o 17 letou dívku, která je nyní ve skupině našich náctiletých dětí a je zařazena do našeho projektu Samostatně do života, v rámci nějž se připravuje na ukončení učebního oboru v příštím školním roce a odchod z dětského domova. V projektu se zdokonaluje ve všech dovednostech, které bude v budoucnu potřebovat. V péči o sebe a svou domácnost udělala mnoho pokroků. Nyní již sama umí najít recept na jídlo, které chce vařit, sama na něj nakoupí a dle receptu jej dokáže i uvařit. Umí se o sebe postarat (hygiena, úklid, praní) a dbá o sebe a své zdraví. Je schopna zařídit si své věci na poště, úřadech. Dívka tyto úkoly zvládá bez potíží, je samostatná, s domácími pracemi si lehce poradí, ale potřebuje větší náhled na reálný život, sama přiznává obavy z odchodu z DD. Její rodina se o ni nezajímá, rodiče dívku nekontaktují, je jedna z mála v DD bez kontaktů s rodiči. Proto je pro ni velmi důležité připravit se na samostatný život bez jakékoli opory rodiny. Dívce bude 18 let v průběhu školního roku a může z DD odejít, což by jistě znamenalo i nedokončení jejího učebního oboru. Dívka nyní sděluje, že se chce doučit a zůstat v DD do ukončení třetího ročníku.

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing