Světlo mladým s handicapem

Datum konání:

20. 11. 2021 od 11 do 18 hodin

Místo konání:

Obchodní centrum Forum Nová Karolina v Ostravě

Organizace:

Centrum pro rodinu a sociální péči z.s.

Centrum pro rodinu a sociální péči, z.s. vzniklo v roce 1993 v Ostravě a v současné době nabízí aktivity i služby v rámci celého Moravskoslezského kraje. Středisko RODINA nabízí podporu fungování rodiny a manželství a doprovází náhradní rodiče, pěstouny a děti v pěstounské péči. Středisko VÝZVA poskytuje čtyři sociální služby pro děti a mladé lidi se zdravotním postižením a jejich pečující osoby. Služba BRÁNA organizuje sociálně-aktivizační programy pro mladé lidi se zdravotním postižením od 12 do 35 let. Prostřednictvím setkávání jim služba pomáhá proplout „bránou“ do dospělosti a osamostatnit se v životě.


Program benefice

Hlavní náplní celé akce je celodenní prodej mini svítilen po obchodním centru Nová Karolina v Ostravě samotnými uživateli služby BRÁNA (mladí lidé se zdravotním postižením). Svítilna stojí 50 Kč. Zakoupením mini svítilny lidé přispívají na společné aktivity naší služby BRÁNA. Uživatelé služby poté spolu podnikají výlety, učí se v rámci sociálně-aktivizačních skupin vařit, stolovat, nakupovat a všechny domácí práce.

Doprovodný zábavný program 11 -18 hod.

- Různá hudební a taneční vystoupení, klauni, módní přehlídka, bubnová show

- Součástí programu je Povídání o službě BRÁNA a dobrovolnictví  (přednášející jsou vedoucí služby a samotní uživatelé služby - jejich svědectví a pokroky díky službě BRÁNA)

Účel grantu

Výtěžek z benefiční akce využijí na realizaci aktivit a výletů pro jejich uživatele v rámci sociálně-aktivizační služby BRÁNA, která je součástí střediska. Tyto aktivity a výlety jsou pro mladé lidi se zdravotním postižením velmi důležité a prospěšné. Mají společné přátelé a zážitky, sdružují se, učí se různým dovednostem a postupně se díky službě mohou v životě osamostatnit.


PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing