R´n´r Jako doma č.2

Datum konání:

14. 04. 2016 19:00

Místo konání:

Klub FAMU, Smetanovo nábř. 2, 110 00 Praha 1

Organizace:

Jako doma – Homelike, o.p.s.

Organizace Jako doma spolupracuje s ženami bez domova, které jsou neviditelné a zranitelné, proto stojí na jejich straně. Spolu s nimi se učí, jak jim pomoci, co je trápí i jak změnit obraz lidí bez domova v české společnosti. Specificky se věnuje ženskému bezdomovectví, protože o něm chybí informace a ukazuje se, že je jiné než to mužské.

Mezi zásadní projekty organizace patří Kuchařky bez domova. Ženy bez domova vaří a za dobrovolný příspěvek podávají veganské, finančně dostupné jídlo na farmářských trzích, na náplavce a na kulturních akcích, od roku 2014 nabízejí také catering. Mají tak nejen možnost přivýdělku, ale také prostor pro budování sociálních podpůrných vazeb mezi sebou. Na stáncích s jídlem ukazují, co umí, komunikují s veřejností, nabourávají tak převládající negativní obraz lidí bez domova a samy jsou nositelkami sociální změny.


Program benefice

Koncert

Potisk a prodej triček Jsem pouliční živel

Dražba krásných věcí

Jídlo od Kuchařek bez domova

Bizar bazar (oblečení)

Účel grantu

Od městské části Praha 5 získali Jako doma do pronájmu prostor zkoulaudovaný jako jídelna. Od dubna 2016 začnou s rekonstrukcemi a vytvoří kamennou kuchyň a bistro Kuchařek bez domova s komunitním přesahem. Získané peníze použijí na počáteční provoz bistra (mzdy a nákup surovin).


PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing