Přehlídka Skoků 2016

Datum konání:

17. 06. 2016 v 16 hodin

Místo konání:

Soukenická 55 - Pivovarské náměstí, Hradec Králové

Organizace:

SKOK do života, o.p.s. Hradec Králové

SKOK do života, o.p.s. pomáhá mladým lidem s mentálním postižením z Hradce Králové a okolí v oblasti práce a bydlení. Poskytuje službu sociální rehabilitace, podporu samostatného bydlení a chráněné bydlení. Zároveň je zaměstnavatelem osob s mentálním postižením, provozuje chráněné pracoviště Ladílna, která nabízí úklidové služby, šicí produkty, skartování dokumentů a vázání diplomových prací. SKOK do života má také svůj sociální podnik Bistro u Dvou přátel, kde pracují lidé s mentálním postižením v přípravovně Bistra, při obsluze zákazníků, při rozvozu svačin do škol. Sociální podnik má své pobočky také na úřadu práce a na Univerzitě Hradec Králové.


Program benefice

Přehlídka Skoků je přehlídkou významných úspěchů každého člověka s mentálním postižením, který navštěvuje sociální služby této organizace. Za rok 2015 se veřejně zhodnotí jeho posun, jeho úspěch, co se nového naučil, v čem vyniká.

Na úvod vystoupí ředitelka organizace Mgr. Kateřina Drábková Bíbusová - přivítání, stručné shrnutí činnosti organizace v roce 2015.
Dále se slova ujme PaeDr. Josef Lukášek, radní pro sociální oblast Královéhradeckého kraje.
Poté vystoupí kapela Znouzectnost se svým hudebním vystoupením.
Nebude chybět premiéra filmu Skokan v akci 2 nebo losování tomboly.

Účel grantu

Výtěžek z benefiční akce a dar nadace bude použit na aktivní trávení  volného času  lidí s mentálním postižením v nově otevřené službě Chráněné bydlení, U Náhona 374, Hradec Králové. Bude zakoupeno drobné sportovní náčiní a zahradní nábytek, aby kamarádi s mentálním postižením mohli trávit smysluplně volný čas sportovními a skupinovými aktivitami lidí, kteří spolu žijí pod jednou střechou. Na toto vybavení z běžných dotačních prostředků nezbývá. 


PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing