Piknik s Evou Pilarovou

Datum konání:

23. 06. 2017 od 17:00 hodin

Místo konání:

Areál zahrady Hospice sv. Alžběty o.p.s.

Organizace:

Hospic sv. Alžběty o.p.s.

Cílem hospicové péče je umožnit pacientům prožít poslední týdny či dny svého života bez bolesti s respektem k jejich přání, potřebám a principům lidské důstojnosti. Po dobu činnosti Hospice sv. Alžběty se podařilo vybudovat 2 lůžková oddělení o 22 lůžcích. Mimo lůžkový hospic poskytují také specializovanou paliativní a hospicovou péči v domácím prostředí pacienta. Nabízejí zde i sociální služby, zejména terénní odlehčovací službu, která je rok od roku žádanější a významně doplňuje domácí hospic. Neméně důležitou úlohu plní odborné sociální poradenství a půjčovna pomůcek. V posledních 5ti letech se zaměřili také na zvelebování prostředí hospice i jeho zahrady. Vybudovali 2 pergoly s elektrifikací (pro imobilní pacienty na postelích), tichá zákoutí plná květin a zeleně a také rozsáhlé jezírko, které zahradě dominuje. Ukazuje se, že prostor mimo pokoj působí na pacienty velmi blahodárně. V budoucnu bude hospic rozšířen o další oddělení a navýšena tak lůžková kapacita.


Program benefice

Koncert Evy Pilarové (cca 80 minut) s uvolněnou atmosférou začínajícího léta – nejsou pevně daná místa, návštěvníci mohou využít různých zákoutí hospicové zahrady, lavičky, deky, možnost vzít si sebou i své občerstvení. K dispozici bude alko i nealko včetně grilovaných specialit a „hospicový stánek“, kde mohou zakoupit výrobky místních dobrovolníků.

Účel grantu

Zdvojnásobený výtěžek bude využit na rekonstrukci podlahy lůžkového oddělení. Hospic sídlí v pronajatých prostorách kláštera z 16 století a za 13ti letou dobu provozu hospice je podlaha značně poškozená. Je nutné vylít podlahu novým betonem a položit marmoleum. 


Tuto akci podpoří pracovníci z Řízení letového provozu svou zaměstnaneckou sbírkou, ve které se na přelomu loňského a letošního roku podařilo vybrat krásných 37 400 Kč.

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing