Oslava 15 let Rodiny v centru

Datum konání:

17. 10. 2020 15 - 20 hodin

Místo konání:

Městské divadlo Nový Bor

Organizace:

Rodina v centru, z.ú.

Rodina v centru odbornými sociálními službami zlepšuje život dětí na Novoborsku. Provozuje dluhovou a rodinnou poradnu, Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Vafle, předškolní klub a Dětskou skupinu a mateřské centrum Koblížek. Doprovází pěstounské rodiny a na novoborských školách působí poradci pro rodiče, kteří řeší sociální a psychologické problémy dětí a rodičů.

Organizace podporuje děti a rodiny ohrožené sociálním vyloučením nebo odebráním dítěte z rodiny. Doprovází na 60 pěstounských rodin. Sociální a psychologické poradenství poskytuje rodinná poradna, kam lidé nejčastěji přichází s problémy ve vztazích, s rozvody nebo závislostmi. V dluhové poradně pomáhají s řešením exekucí a insolvence. Pomáhají rodičům ve vyjednávání s úřady i s hledáním práce a bydlení. Učí je vést si domácí rozpočet a hospodařit. Děti z nepodnětného prostředí zde najdou podporu kontaktních pracovníků, doučování nebo náplň volného času v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Vafle. Děti předškolního věku připravujíe na vstup do školky a školy v předškolním klubu. Na všech školách v Novém Boru působí sociální pracovníci, kteří jsou k dispozici dětem, učitelům i rodičům. Potkávají se zde s problémovými dětmi dříve, než potíže vybují a musí se řešit ve spolupráci s OSPODem nebo diagnostickými ústavy. Preventivně působí i mateřské centrum a dětská skupina, která zajišťuje hlídání malých dětí, aby se rodiče mohli vracet na trh práce.


Program benefice

15.00 - 16.00 Koncert Jan Bendig
16.00 – 16.30 Podpisová akce Jan Bendig
16.30 – 17.15 Slavnostní program k výročí Rodiny v centru a raut
18.00 – 19.30 Divadelní představení spolku Pryskadlo

Účel grantu

Grant bude využit na kofinancování stavby Sociálního centra Dům rodiny. Dům rodiny bude mít 400 m čtverečních. Klienti získají čtyři samostatné konzultovny, což je velké zlepšení oproti stávajícím stísněným podmínkám v Komunitním centru. V budově budou také dvě učebny pro pořádání kurzů a workshopů. Pro děti a mládež zde bude velký volnočasový klub, tréninková kuchyně, tréninková dílna a také konzultovny pro individuální rozhovory. Venku bude hřiště pro děti a komunitní zahrada.
Nový dům je zárukou stability a udržitelnosti sociálních služeb pro rodiny s dětmi na Novoborsku. Umožní úsporu nákladů za nájemné, energie a investice do oprav. Zajistí soukromí, bezpečí a klid všem, kteří potřebují pomoc a podporu. Služby přispějí ke snižování chudoby a sociálního vyloučení rodin s dětmi na Novoborsku. Existenční i finanční stabilita umožní organizaci rozvíjet služby a soustředit se na jejich kvalitu.


„Služba mi přinesla podporu, na problém nejsem sama. Díky tomu mám pro sebe a své tři děti šanci na nový klidný život.“ Iva, Nový Bor

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing