Divoké husy
Divoké husy Divoké husy

Koncert pro Domácí hospic Alfa-Omega

Datum konání:

28. 03. 2019 17.30. - 20.00 hodin

Místo konání:

Základní umělecká škola Jaroslava Kociana, Smetanova 1500, Ústí nad Orlicí

Organizace:

Oblastní charita Ústí nad Orlicí – Domácí hospic Alfa-Omega

Oblastní charita UO vykonává a rozvíjí svoji činnost na území Orlickoústecka od roku 1992. V současné době poskytuje 17 služeb, mezi které je řazena i zdravotní služba Domácí hospic Alfa-Omega. Domácí hospicová péče je nabízena nevyléčitelně nemocným pacientům od roku 2010. Jejím posláním je umožnit pacientům, vážně nemocným lidem, zemřít doma v blízkosti své rodiny, zemřít v klidu, bez bolesti a pod odborným lékařským dohledem.


Program benefice

17.30 – úvodní slovo ředitelky organizace a vedoucí hospicové péče
18.00 – začátek benefičního koncertu
19.00 – poděkování účinkujícím koncertu, v předsálí bude připraven raut a prostor pro návštěvníky k popovídání
20.00 – ukončení akce
Účinkující: žáci základní umělecké školy, bude připraven repertoár komorní hudby – zastoupení smyčcových a dechových nástrojů

Účel grantu

Grant bude určen na nákup zdravotního přístroje – 1 ks injekčního lineárního dávkovače. Injekční lineární dávkovače jsou v hospicové péči velmi důležité, jsou používány pro aplikování medikamentů - pro léčbu bolesti umírajícím pacientům a usnadňují péči pečujícím osobám, jelikož aplikace medikamentů s pomocí tohoto přístroje je jednoduchá a není nutná přítomnost zdravotní sestry. V současnosti je kapacita služby 12 pacientů denně, k dispozici je 8 ks lineárních dávkovačů. Cílem projektu je vytvořit dostačující technické zázemí služby.


pomůže se zdvojnásobením výtěžku benefice částkou 5000 Kč. Děkujeme!