Koncert ke Dni nevidomých 2019

Datum konání:

13. 11. 2019 od 17 hodin

Místo konání:

bude upřesněno do konce září

Organizace:

TyfloCentrum Ústí nad Labem, o.p.s.

TyfloCentrum v Ústí nad Labem funguje do roku 2002. Poskytuje sociální služby pro nevidomé a slabozraké občany Ústeckého kraje. Více než 90% klientů je nad 50 let, oční vady je postihují až v pozdějším věku. Asi 70% klinetů je z Ústí nad Labem a okolí, zbylá část je rozložena po celém Ústeckém kraji (Louny, Most, Lovosice, Litoměřice, Teplice, Děčín, apod.). Posláním organizace je poskytovat pomoc v každodenním životě, při zvládání náročných nebo nestandardních situací. Jako jediná organizace v kraji poskytuje osobní doprovody (tzv. průvodcovské a předčitatelské služby). V současnosti je TyfloCentrum stabilní organizací bez dluhů, částečně generuje příjmy z chráněné dílny – masérny se 3 nevidomými maséry a pedikúrou. Zaměstnává cca 15 osob, přičemž nadpoloviční většina je ZTP.


Program benefice

Program koncertu:
Úvodní slovo k zahájení a ke Dni nevidomých, přivítání hostů a účinkujících
Hudební program - Tony Ackermann a trio

Účel grantu

Získané prostředky budou využity na dovybavení chráněné dílny - masérského salonu potřebným zařízením, zejména – žaluzie, paravan mezi lehátka apod. 


Úryvek z příběhu organizace: "...Od roku 2014 provozujeme chráněnou dílnu – masérnu a pedikúru. Zaměstnáváme zrakově postiženou recepční, 1 zcela nevidomého a 2 zrakově postižené maséry. Pedikúru provozuje pedikér se ZTP/P. Do masérny dochází jednotliví klienti, ale máme i smlouvy s firmami z okolí, kam dojíždíme masírovat. S klienty máme dlouhodobé přátelské vztahy a začíná se nám dařit.
Do budoucna se plánujeme přestěhovat do společných prostor, protože současně máme v jednom činžovním domě kanceláře a klubovnu a ve vedlejším činžovním domě masérnu a pedikúru. Rádi bychom byli pohromadě, a především zlepšili pracovní podmínky pro zaměstnance masérny, která již nyní kapacitně nevyhovuje (masáže probíhají 2 současně v jedné místnosti, 2 lehátka oddělená závěsem, není zde ani zázemí pro maséry k odpočinku mezi masážemi).
Do konce roku uskutečníme ještě několik zajímavých akcí, např. koupání na Miladě, rekondiční víkendový pobyt pro klienty v září, orientační pochod k příležitosti sbírky Bílá pastelka v říjnu, koncert ke Dni nevidomých v listopadu, workshop na téma hmatového modelování, vánoční večírek. Kromě toho realizujeme výstavu osobních medailonků našich klientů po různých městech v Ústeckém kraji. Výstava se uskutečnila v Rumburku, Chomutově, Teplicích, Lounech a bude také v Děčíně."

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing