Jiří Suchý pro Elpidu - benefiční koncert

Datum konání:

24. 09. 2015 19:00 - 20:00

Místo konání:

Divadlo Archa, Na Poříčí 1047/26, 110 00 Praha 1

Organizace:

Elpida, o.p.s.

Elpida o.p.s. se věnuje seniorům a tématu aktivního stárnutí, v rámci něhož provozuje kulturní a vzdělávací centrum pro seniory Elpida, zajišťuje chod celorepublikové, bezplatné a anonymní telefonické Linky seniorů, vydává nejčtenější časopis pro seniory Vital plus a realizovala kampaň proti diskriminaci seniorů „Mluvme o stáří: Nech mou babičku na pokoji!“. V současnosti připravuje již 3. ročník mezigeneračního re’festivalu Old’s Cool, který oživuje staré dobré věci napříč mnoha uměleckými obory a propojuje díla mladých umělců s aktivními seniory a „starou dobrou klasikou“.


Program benefice

Benefiční koncert Jiřího Suchého pro Elpidu je charitativní akcí, která proběhne v rámci  III. ročníku mezigeneračního Re’festivalu Old’s Cool, který má za cíl přitáhnout pozornost ke „starým dobrým“ a skutečně zajímavým věcem, které nám stále mají co říct a mohou být i v současné době inspirací nejen pro mladé umělce, ale životy nás všech. 

 

Účel grantu

Výtěžek z akce je určen na podporu Centra Elpida, jmenovitě na provoz celoročního bezplatného individuálního poradenství pro seniory v Centru Elpida, které zahrnuje oblasti právní, ekonomické, sociální i psychologické. Každý senior v tíživé situaci (která je způsobena např. ztrátou blízkých, špatnými rodinnými vztahy, finanční nouzí, nepříznivou zdravotní diagnózou, ztrátou zaměstnání, přechodem do důchodu, osamocením apod.) se tak může v Centru Elpida obrátit na odborného pracovníka, který mu pomůže tuto situaci ustát, vyřešit, ale také zavést preventivní opatření, aby se taková tíseň již neopakovala.  Toto poradenství každoročně využívá přes 300 seniorů ročně.


PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing