Iva Bittová – benefiční koncert pro hospic

Datum konání:

09. 11. 2018 od 19 hodin

Místo konání:

Městské divadlo Prachatice

Organizace:

Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s.

Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s. je nestátní neziskovou organizací, jež v historickém jádru města Prachatice provozuje dvě zařízení – stejnojmenný lůžkový Hospic sv. Jana N. Neumanna a Domov Matky Vojtěchy. Již třináctým rokem poskytují vysoce kvalitní péči až do samého závěru pacientova života, za tu dobu doprovodili na Druhý břeh cca 3000 pacientů. Tuto skutečnost také podporuje fakt, že služba typu lůžkového hospice je v Jihočeském kraji jediná.
Domov Matky Vojtěchy je specializované zařízení určené pro klienty s demencí, především Alzheimerovou chorobou. Tento domov se zvláštním režimem provozují od roku 2012
a celková kapacita činí 26 lůžek. Posláním Domova Matky Vojtěchy je poskytovat celoroční pobytové sociální služby osobám, které potřebují pravidelnou pomoc při zajišťování svých životních potřeb, které jim již rodina nemůže poskytnout v domácím prostředí. Cílem je závěr života klientů co nejvíce zpříjemnit a zkvalitnit.
Kromě lůžkového hospice a domova se zvláštním režimem poskytují odlehčovací služby, odborné sociální poradenství, půjčovnu kompenzačních pomůcek a vzdělávání odborné i laické veřejnosti.
Od měsíce října 2006 prachatický hospic rozšířil své služby a otevřel Domácí hospic sv. Veroniky v Českých Budějovicích, který slouží pacientům, u nichž byla diagnostikována nevyléčitelná choroba a chtějí závěr života prožít doma mezi svými nejbližšími.


Program benefice

15:00 – 17:00 – prohlídka hospice a Domova Matky Vojtěchy
17:00 – 18:30 – výstava fotografií mapující činnost obou zařízení
17:00 – 18:30 – setkání s významnými příznivci hospice
19,00 – 21:00 – benefiční koncert paní Ivy Bittové společně s kapelou Čikori

Iva Bittová - česká zpěvačka, houslistka a herečka. Patří k nejvýraznějším osobnostem české alternativní hudební scény s kapelou Čikori, zastoupenou Jaromírem Honzákem.

Účel grantu

Z výnosu z benefice budou hrazeny potřebné náklady k zajištění péče o nevyléčitelně nemocné a umírající pacienty (zdravotnické pomůcky, zdravotnický a ošetřovatelský materiál, léky na tišení a tlumení bolesti a další jiné náklady spojené s péčí a s doprovázením nevyléčitelně nemocných v posledních chvílích života).


PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing