DIVOCH V ROSE

Datum konání:

13. 10. 2016 19:00

Místo konání:

sál Centra RoSa, Střelničná 1680/8, Praha 8

Organizace:

Centrum RoSa, z.s.

Centrum Rosa je společenská, kulturní a vzdělávací nezisková organizace se zaměřením na seniory s cílem podporovat a rozvíjet mezigenerační vztahy. Během jednoho roku zorganizovali 450 společenských, kulturních a vzdělávacích akcí. Ve svém centru pořádají aktivizační programy pro seniory, jejich rodinné příslušníky a děti, podporují handicapované a snaží se o jejich smysluplnou integraci. Vytvořili komunitní centrum otevřené všem generacím.

Centrum RoSa pořádá koncerty, divadla, tvořivé dílny, jógu, cvičení na židlích pro seniory, cvičení pro parkinsoniky, počítačové kurzy, výuku angličtiny a němčiny, probíhá zde i mnoho dětských programů a další pestré kulturní a vzdělávací akce otevřené všem generacím. Měsíčně vydávají časopis Rosení, který je určen pro klienty i veřejnost. Zorganizovali i další programy – dva ročníky Módní přehlídky pro seniory, velikonoční a vánoční trh, vydali knihu básní 95ti leté autorce paní Jozefíně Tibitanzlové, uspořádali benefiční koncert s výtěžkem určeným pro další akce v RoSe. V chodbách Centra Rosa můžete navštívit galerii, kde se každé dva měsíce koná vernisáž, svá díla zde vystavují zajímaví a významní výtvarníci. Jednou měsíčně pořádají oblíbenou, interaktivní besedu - Host v Rose, které se účastní herci, režiséři, hudebníci, lékaři i politici.

 


Program benefice

Benefiční divadelní představení spolku DIVOCH (DIVadelní Ochotníci CHaberští) a malé trhy - 5 stánků korespondujících obsahově s představením - s divadelní hrou Shirley Joan VRAŽDA SEXEM.
Každý stánek bude odpovídat a bude obsahově vázán s jednou z postav dané hry tak, aby se tématicky trhy a divadlo spojilo v happeningový zážitek.
Do trhů budou zapojeni senioři, kteří budou prodávat své výrobky a věci, které do akce věnují.

Účinkující: členové ochotnického chaberského spolku Divoch - Štěpán Knobloch, Andrea Neradová, Stanislava Klocperková, Martina Mrňavá, Gabriela Rejková, Jakub Hojka, Alžběta Kalendová, Zdeněk Srba.
Ve stáncích jako prodávající - senioři za asistence studentů.

 

Účel grantu

Výtěžek z akce, jako i dar nadace bude využit na pořízení počítačové techniky pro aktivity Centa RoSa: notebook, velkoformátový monitor
pro seniory, barevná tiskárna, popř. kvalitní reproduktory.


PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing