CIHLAFEST - benefiční kulturní festival v zahradě chráněného bydlení Slapy

Datum konání:

09. 07. 2016 9.00 - 23.00

Místo konání:

Chráněné bydlení Fara, Slapy 74

Organizace:

Portus Praha, z.ú.

Posláním organizace je podpora začlenění lidí s mentálním postižením do běžného života. V Portusu usilují o to, aby lidé s postižením mohli pracovat, rozvíjet se, uplatnit své nadání a vlohy, dosáhnout co největší samostatnosti, nezávislosti a být přínosem svému okolí. Poskytují chráněné bydlení pro 19 klientů a sociálně – terapeutické dílny v obci Slapy nad Vltavou.  Od roku 2014 své klienty také zaměstnávají v sociálním podniku na výrobu nakládaných specialit „Dobroty s příběhem“ v obci Davle. 


Program benefice

6. ročník kulturního festivalu se uskuteční přímo v areálu chráněného bydlení v obci Slapy. Festival probíhá po celý den i večer a na své si přijdou dospělí i děti. V programu se setkávají profesionální umělci s amatérskými a můžete zde vidět divadelní představení pro dospělé (Romantický víkend s Petrou Špalkovou a Janem Novotným) i pro děti (Buchty a Loutky), Cirkus TeTy, workshopy, taneční a výtvarné dílny, kapely a další. 

Festival má rovněž za úkol představit a medializovat chráněné bydlení jako alternativu k sociálním službám ústavního typu.

Účel grantu

Výtěžek z akce, jako i dar Nadace Divoké husy bude nezbytnou součástí přežití sociálních služeb v chráněném bydlení na Slapech, vzhledem ke snížení dotací pro tento rok. 


PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing