Benefiční výstava „Obrazy pomáhají“

Datum konání:

06. 04. 2020 od 16 hodin

Místo konání:

Prostory společnosti TKP geo s.r.o., Plánská 6, České Budějovice

Organizace:

Aditus Pro, z.ú.

Aditus Pro byla založena v roce 2016 s cílem vytvářet příležitosti pro pracovní uplatnění lidí s tělesným, mentálním a kombinovaným postižením. Nabízí podporu těm, kteří chtějí pracovat, zlepšovat své pracovní dovednosti a najít zaměstnání.
V únoru 2017 zahájila Aditus Pro fungování chráněného pracoviště ZELEŇ-ÚKLID-ÚDRŽBA, které v současné době nabízí 5 pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením. Pracoviště realizuje pravidelné údržby zeleně pro 5 dlouhodobých zákazníků a postupně doplňuje technické a materiální vybavení. Umožňuje také praxi pro studenty Praktické školy centra ARPIDA a funguje také jako „cvičné pracoviště“ pro uživatele sociálně terapeutické dílny centra ARPIDA.


Program benefice

1. Přivítání návštěvníků, představení účelu výstavy a činnosti organizace Aditus Pro
2. Hudební vystoupení skupiny K.R.B.
3. představení autorů výtvarných děl a jejich krátký proslov
4. Prohlídka vystavených výtvarných děl a jejich rezervace zájemci (uzavření darovací smlouvy)
5. Občerstvení a hudební vystoupení skupiny K.R.B.
Účinkující:
K.R.B. je hudební skupina žáků a uživatelů služeb s tělesným a kombinovaným postižením centra ARPIDA v Českých Budějovicích.
Petr Süč - malíř, autor, který věnuje cca 15 svých obrazů pro potřeby benefičního prodeje
Žáci ZŠ Matice školské České Budějovice - cca 10 výtvarných děl pro benefiční prodej vzniklo v rámci výtvarné výchovy žáků 2.stupně základní školy pod vedením Mgr. Barbory Šestákové

 

Naplánovaná benefice bohužel nemohla proběhnout, přesto Aditus Pro podpoříme.

Účel grantu

Z výtěžku benefice a daru nadace bude pořízeno nebo obnoveno vybavení chráněného pracoviště ZELEŇ-ÚKLID-ÚDRŽBA, konkrétně rotační benzínová sekačka s pojezdem, křovinořez, šatní skříňky, další nábytek denní místnosti a ochranné pracovní pomůcky pro pracovníky

 

 


Krátký příběh Pavla
"Pavlovi je 27 let. Je to mladý muž z vesnice se středně těžkou mentální retardací a přidruženými tělesnými obtížemi. Maminka mu dělá opatrovníka. Chodil od mala do Arpidy cvičit, chodil tu do školy, absolvoval tu také střední školu (praktická škola). Nikde ho ale nezaměstnali, nikde ho nechtěli. Zařadil se alespoň do sociálně terapeutické dílny v Arpidě a věnoval se různým pracovním činnostem. Pozoroval své bývalé kolegy uživatele, jak pracují na chráněném pracovišti Aditus Pro. A tak přišel a řekl, že by chtěl taky: „Chci taky pracovat v Aditusu a sekat s klukama trávu.“ Tři měsíce chodil na cvičné pracoviště. Pak půl roku na tzv. přípravu k práci od úřadu práce. A od srpna 2018 je jedním ze zaměstnanců chráněného pracoviště na 0,5 úvazku. A je šťastný. U všech zákazníků je oblíbený. Je dnes jinde, než přede dvěma lety."

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing