Benefiční představení pro AKCI CIHLA

Datum konání:

03. 06. 2020 v 19:00

Místo konání:

Divadlo ABC, Vodičkova 28, Praha 1

Organizace:

Portus Praha, z.ú.

Portus je poskytovatelem moderních sociálních služeb pro lidi s mentálním postižením na jejich cestě k samostatnosti a nezávislosti. V obci Slapy již 16 let provozuje 2 budovy chráněného bydlení a sociálně-terapeutickou dílnu celkem pro 19 klientů. Je zakladatelem a koordinátorem celostátního benefičního projektu na podporu investičních projektů pro lidi s mentálním postižením AKCE CIHLA. Od r. 2014 se věnuje sociálnímu podnikání: v Davli provozuje potravinářskou dílnu DOBROTY S PŘÍBĚHEM. Portus Praha provozuje i vlastní vzdělávací sekci, zaměřenou především na pracovníky a management sociálních služeb. V r. 2017 rozjeli novou sociální službu Podpora samostatného bydlení pro 6 klientů s mentálním postižením (různě ve Středočeském kraji).


Program benefice

PŘEDSTAVENÍ: POSLEDNÍ ZE ŽHAVÝCH MILENCŮ - Neil Simon
HRAJÍ: Simona Stašová (trojrole), Petr Nárožný


Poslední ze žhavých milenců patří mezi nejúspěšnější hry známého amerického autora. Řadu sezón se těšila velké divácké přízni na Brodwayi. Skvělá je již svým námětem a přímo dokonalá díky mistrným dialogům.

Účel grantu

Výtěžek bude použit pro aktivizační činnosti v sociálně - terapeutické dílně, kam denně dochází především lidé s těžší formou mentálního postižení. Konkrétně se jedná o tyto pomůcky: interaktivní válce, vibroakustická lenoška a vaky, aura projektor do senzorické místnosti a také hudební nástroje pro muzikoterapii. Klienti mají kapelu FaraBand s níž veřejně vystupují. Potřebovali by vlastní el. klávesy, bicí a další hudební nástroje, které si nyní musí půjčovat.


Příběh klientky

Zuzka žije v chráněném bydlení Fara Slapy již 10 let. Přistěhovala se sem se svým
partnerem Michalem z jiné organizace. Žijí zde v manželském pokoji, před třemi lety měli na Slapech krásnou svatbu.
Pár měsíců po nastěhování nastoupila Zuzka nejprve do sociálně-terapeutické dílny a
v roce 2014 se stala zaměstnankyní nově zřízeného sociálního podniku DOBROTY S PŘÍBĚHEM, kde pracuje čtyři až pět dní v týdnu, šest hodin denně. Tato ruční potravinářská výroba produkuje pro pražské restaurace, firmy a obchody nakládané speciality, především sýry a utopence.

Zuzka je zároveň velkou pomocí v domácnosti chráněného bydlení.

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing