Benefiční koncert University of North Carolina at Greensboro Symphony Orchestra

Datum konání:

18. 05. 2020

Místo konání:

Sál Stadion, Kulturní centrum Babylon, Kounicova 20, Brno 602 00

Organizace:

Diakonie ČCE – středisko v Brně

Diakonie ČCE - středisko v Brně poskytuje podporu a pomoc seniorům a lidem s postižením tak, aby mohli žít co nejkvalitnějším způsobem života navzdory svým handicapům. Pomáhají lidem zvládat obtíže spojené s demencí, schizofrenií nebo bipolární poruchou, vytvářejí bezpečné domovy pro postižené a pro seniory. Diakonie tvoří společenství, které v milosrdenství a s nadějí fortelně pomáhá potřebným.


Program benefice

Koncert klasické hudby měl proběhnout 18.5. od 19:00 v podání amerického univerzitního orchestru University of North Carolina at Greensboro Symphony Orchestra. 

Akce bohužel neproběhne z důvodu nouzového stavu, Diakonii ČCE - středisko v Brně přesto podpoříme.

 

Účel grantu

Příspěvek bude použit na podporu Kontaktního místa České alzheimerovské společnosti, které je součástí služeb brněnského střediska Diakonie.


Příběh paní Zdeňky:

„Jsem moc ráda, že mohla pracovnice kontaktního místa přijít k nám domů, samotnou by mi dalo velkou práci, kdybych měla všem doma vysvětlovat, co jsem se naučila na svépomocném setkání. Navíc, mám pocit, že nás to doma nějak stmelilo, manžela a děti.“

Paní Zdeňka (57 let) se poslední dva roky intenzivně stará o svou maminku, u které se zhoršily projevy Alzheimerovy choroby. Zároveň Zdeňka pečuje o svého manžela a dvě děti. Docházela na svépomocná setkání, která jí pomohla jak po praktické, tak i po psychické stránce. Ovšem občas i ona potřebovala zrelaxovat, odpočnout si a vyčistit si hlavu mimo domov. Nabídli jsme Zdeňce, že přijedeme k ní domů, do přirozeného prostředí rodiny, aby se i ostatní členové naučili, jak o babičku pečovat. Pomohli jsme celé rodině pochopit pocity samotného pacienta s demencí, naučili jsme je, jak babičce pomoct s jídlem, hygienou a jak s ní procvičovat kognitivní funkce.

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing