Benefice na C. H. Mirákl – Kupujeme Jackie

Datum konání:

13. 05. 2017

Místo konání:

Kulturní centrum Klubovna, Generála Píky, 160 00 Praha 6-Dejvice

Organizace:

Centrum hiporehabilitace Mirákl o.p.s.

Cílem organizace C.H. Mirákl je zkvalitňovat životy rodin s postiženými dětmi, a to pomocí metod jako je hiporehabilitace a canisterapie. Nabízejí alternativy ke klasické rehabilitaci a dávají rodičům možnost získat pro své dítě komplexní péči v oblasti motorické, ale i psychické a sociální. Hipoterapie - fyzioterapie s využitím koně - je možná již pro děti od tří měsíců věku a v C.H. Mirákl se zaměřují na neurologické a ortopedické diagnózy, na genetické onemocnění, poúrazové stavy či zrakové a sluchové postižení, zároveň i na lehké funkční problémy pohybového systému a prevenci jejich vzniku.
Další z činností organizace jsou aktivity s využitím koní. Volnočasová aktivita, která je určena pro děti od pěti let s hendikepem i bez, je zaměřena sociálně a výchovně. Děti se učí o koně pečovat, pracovat s ním ze země i ze sedla. To vše probíhá ve skupině a pod vedením osoby se vzděláním v oblasti sociální, pedagogické a speciální pedagogiky.


Program benefice

Představení pro děti
Keltain
Bullerbyn
Vobezdud

Bazar oblečení
Koncert

Účel grantu

Jeden z koňských terapeutů C.H. Mirákl - klisna Jacks Golden Peppy - není majetkem organizace a nyní je třeba ho vyplatit. Tento kůň má několikaletý výcvik a je nedocenitelným spolupracovníkem.
Pokud by nějaké finanční prostředky zbyly, budou využity na nákup sedel, která jsou zapotřebí pro výcvik hipoterapeutických koní.


PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing