Oslava 22.let ARCHA Benediktus s Jonášem

Datum konání:

14. 10. 2022 od 18:00

Místo konání:

Kostel sv. Anny v Modletíně

Organizace:

Benediktus z.s.

ARCHA Benediktus pečuje o osoby s mentálním postižením. Vytváří komunitu, kde spolu, v práci i odpočinku, radosti i všednosti, žijí a poskytují sociální služby. Spolek vznikl v roce 2000 s cílem poskytnout pomoc rodinám s postiženými dětmi, zejména při jejich výchově, vzdělávání a integraci do společnosti. Jejich dlouhodobým cílem bylo vybudovat dům, ve kterém budou společně žít zdraví a postižení lidé. Zpočátku se setkávali o víkendech či prázdninách, následně otevřeli domek, kde se začali poskytovat denní sociální služby a postupem doby se podařilo obnovit i bývalou faru na Modletíně, kde od roku 2014 funguje chráněné bydlení. Tímto se naplnilo jejich prvotní poslání a cíl.


Program benefice

Charitativní akce Oslava 22.let ARCHA Benediktus s Jonášem proběhne 14.10.2022 od 18 hodin v kostele sv. Anny v Modletíně. Oslava bude zahájena divadelní hrou Jonáš, kterou zajistí divadlo V.Marčíka. Součástí večera bude i výstava a dražba obrazů z tvorby jejich klientů a souvisejících fotografií z komunity.

Účel grantu

Nyní směřují k opravě budovy bývalé vesnické pekárny, kterou chtějí předělat na dům s pokoji chráněného bydlení. Díky tomu budou moci rozšířit kapacity a do komunity přivítat další 3 – 4 osoby s mentálním postižením.


PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing