Adventní koncert pro Slané děti

Datum konání:

02. 12. 2020 od 19:00

Místo konání:

Zámek Loreta, Praha 1

Organizace:

Klub nemocných cystickou fibrózou, z.s.

Klub nemocných cystickou fibrózou byl založen v roce 1992 rodiči nemocných dětí a dodnes je jedinou organizací v ČR, která pečuje o pacienty s dědičným a nevyléčitelným onemocněním cystická fibróza. Pacientům s CF poskytují sociální službu, edukační pobyty a informační servis. Pomáhají jim finančně i hmotně. Provozují jedinou půjčovnu inhalátorů a dalších dechových pomůcek, které jsou pro pacienty životně důležité. Také se podílejí na vývoji herního motivačního softwaru pro mobilní aplikace určeného pro pubescentní pacienty, z nichž mnozí přestávají s náročnou léčbou a zkracují si tak život o léta.


Program benefice

Benefiční adventní koncert, který bude trvat cca 1,5 hodiny v nádherných prostorách Kapucínského kláštera na Loretánském náměstí.

Zazní adventní a vánoční hudba česká i zahraniční, od gregoriánského chorálu až po výběr populárních vánočních koled od pěveckého sboru Motýli ze Šumperka.

Přibližně v polovině koncertu bude přestávka a bude se mluvit o sbírce a vybírat dobrovolný příspěvek na dechové pomůcky pro „Slané děti“.

Na konci koncertu bude vyhlášen výtěžek z dobrovolného vstupného. Regulérnost výtěžku zajistí jeden z kapucínů kláštera, který sečte vybrané finance.

 

Naplánovaná benefice bohužel neproběhne, Klub nemocných cystickou fibrózou, z.s. přesto podpoříme.

Účel grantu

Rádi by z příspěvku zakoupili do bezplatné půjčovny přenosný kyslíkový koncentrátor SimplyGo, který potřebují jejich pacienti v nejtěžším terminálním stadiu nemoci. Od pojišťovny dostanou klienti na předpis domů stacionární velmi těžký koncentrátor, který je ale připoutá na lůžko. Někteří pacienti jsou přitom schopni se pohybovat, vykonávat hygienu atd. Přístroj umožňuje důstojnější konec života.


PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing