6. charitativní běh "Běh pro hospic“

Datum konání:

21. 10. 2023 od 10:00

Místo konání:

Milovice

Organizace:

Domácí hospic Nablízku, z. ú.

Domácí hospic Nablízku, z.ú. nabízí kvalifikovanou pomoc klientům s nevyléčitelným onemocněním a umírajícím v terminálním stádiu života. Umožňuje jim důstojné umírání doma, v jejich přirozeném prostředí. Podpora je komplexní, zahrnuje odbornou paliativní péči, sociální poradenství a psychickou pomoc klientům a celé pečující rodině, pro kterou je péče o umírajícího velice zatěžující. Jsou zařazeni do sítě poskytovatelů sociálních služeb ve Středočeském kraji a do Minimální sítě poskytovatelů sociálních služeb města Nymburk. Počet jejich klientů každoročně stoupá. Zvyšuje se i zájem o odborné sociální poradenství. Kromě těchto služeb, nabízejí i poradnu pro pozůstalé, půjčovnu zdravotních pomůcek, duchovní a pastorační péči a dělají osvětovou činnost.


Program benefice

Tradiční 6. charitativní běh „Běh pro hospic“ odstartuje 21. 10. 2023 v Milovicích. Běžecké tratě jsou 3.2 km. 10.5 km, půlmaraton, maraton, cyklotrasy 20 km a 40 km. Po ukončení běhu najdou účastníci v cíli pro doplnění sil občerstvení i malé hudební vystoupení. Do Běhu pro hospic se pravidelně zapojují všechny věkové kategorie, od dětí po seniory a běhají i celé rodiny.

Účel grantu

Z našeho grantu chtějí pro klienty pořídit další (druhý) malý mobilní oxygenerátor. Jedná se o finančně nákladnou pomůcku, se kterou ale mají dobrou zkušenost. Díky svým vlastnostem je pro některé pacienty se závažnými respiračními potížemi jedinou vhodnou variantou. Aktuálně se cena na trhu pohybuje kolem 80 000 Kč.


PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing