16. Svatoanenské zahradní slavnosti aneb slavnosti bez bariér

Datum konání:

22. 07. 2017 10 - 21 hodin

Místo konání:

Areál Domova sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem

Organizace:

Oblastní charita Červený Kostelec - středisko Domov sv. Josefa

Domov sv. Josefa (DSJ) poskytuje kompletní zdravotní a sociální péči na 3 odděleních (pro trvalý, přechodný a odlehčovací pobyt + chráněné bydlení). Celková kapacita Domova je 88 lůžek. Od května r. 2005 začal sloužit Dům v Zahradě, který poskytuje ve dvou bezbariérových bytech chráněné bydlení pro dvě rodiny, kde je jeden z členů nemocný RS. Dále nabízí ubytování pro stážisty v sedmi jednolůžkových pokojích. Domov vytváří podmínky pro důstojný život lidí s RS, klade důraz na individuální potřeby a na vytvoření téměř rodinné atmosféry. Snaží se také pomoci rodinám, pro které je nepřetržitá péče o nemocné fyzicky i psychicky náročná. Kromě komplexní sociální a zdravotní péče umožňuje zájemcům duchovní péči, psychoterapeutickou péči, podporuje kreativní činnosti v tvořivých dílnách, vytváří podmínky pro podnikání procházek či projížděk v přilehlém parku a relaxační zóně. Dále umožňuje handicapovaným klientům kontakt s vnějším světem prostřednictvím mnoha celodenních výletů, individuálních nákupů, návštěv kina, divadel atd. DSJ disponuje půjčovnou kompenzačních pomůcek pro domácí péči, poskytuje poradenské služby. Umožňuje stáže, šíří dál zkušenosti v péči o lidi s RS. 


Program benefice

Slavnosti – hudební, divadelní a taneční vystoupení doplněná o trh lidových řemesel  s prezentací a ukázkami, aktivity sociálních podniků.

Svou účast předběžně přislíbili např. mladý kytarista Matěj Rak nebo MUSICA PER GAUDIUM či Václav Uhlíř, který opět mimořádně rozezní zvonkohru v kostele. Na nádvoří bude jako vždy program pro děti – Loutkové divadlo KOZLÍK Hradec Králové a přijde si zazpívat i Jana Richterová, v parku na hlavní scéně vystoupí např. Petr Vondráček se svojí LOKOMOTIVOU, mladý písničkář Michal Horák nebo kapely CHVÍLE Hronov či náchodské KLAPETO.
Doprovodný program: poníci nebo zvířátko z královédvorské ZOO, malování na obličej nebo dětské tetování, ochutnávky sirupů a likérů, kavárnu U sv. Damiána aj. Plánujeme i komentované prohlídky Domů sv. Josefa a sv. Damiána. Trh lidových řemesel bude doplněn o prezentaci sociálních podniků.

Účel grantu

Výtěžek akce jako i dar nadace bude použit na spolufinancování rekonstrukce „náměstíčka“. Komunikace, po které se nyní mezi objekty DSJ pohybují vozíčkáři, je primárně určená pro auta, je v dezolátním stavu a klienti jsou tak ve velkém  nebezpečí a potřebují asistenci. Nemocní se tak nemohou jednoduše účastnit všech nabízených aktivit ( aktivizační terap., RHB, vodoléčba, aj. ) Vybudováním bezbariérového chodníku dojde k oddělení klientů od projíždějících aut a k zajištění bezpečného přesunu nemocných RS mezi objekty Domova. 


PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing