ÚNOR - Vybavení masérny pro nevidomé a zrakově postižené - Organizace nevidomých z.s.

Zkvalitnit život nevidomým a těžce zrakově postiženým - o to se snaží Organizace nevidomých z.s. už 17 let! A my jí teď chceme pomoci vybavit masérnu, kde budou nevidomí pracovat i si užívat! Pojďte do toho s námi!

ÚNOR - Vybavení masérny pro nevidomé a zrakově postižené - Organizace nevidomých z.s.

Psal se rok 2003. Pan Pavel Hegner tehdy často jezdil do organizace Tyflo Vysočina. Při rozhovorech s nevidomými klienty správně odhadl, že by rási využili spoklovou činnost. Tak vznikla Organizace nevidomých z.s.

Tato organizace teď pořádá šachové turnaje pro nevidomé, sportovní tréninky v showdownu, plavání, rekondiční pobyty, masáže, workshopy a besedy. Vydává i časopis Panorama a zajišťuje předčitatelské služby i nácvik s kompenzačními pomůckami.

Tady je příběh jedné z jejích dlouholetých klientek - paní Ivanky:

"Když jsem byla v páté třídě, našli mi oční vadu. Do běžné školy jsem chodila až do sedmé třídy, ale pak jsem začala navštěvovat speciální školu pro nevidomé v Brně, protože oči se mi rapidně zhoršily. Poté jsem nastoupila do pražského Klárova ústavu, abych se vyučila čalounicí. Dva roky na to jsem si udělala telefonní kurz. Přestěhovala jsem se do Jihlavy a tady pracovala jako telefonistka. Společnost časem ukončila činnost a já zůstala se svojí tmou doma. Věděla jsem, že tohle není řešení, a tak jsem se přihlásila do Organizace nevidomých z.s. Naučili mě pracovat s kompenzačními pomůckami, pak mi k velké radosti zajistili i masérský kurz a jako masérku mě zaměstnali. Masíruji především naše členy, moc mě těší, že jsou spokojeni. S chutí pomáhám s přípravou aktivit pro nevidomé. Mám nového asistenčního psa, a s ním trávím spoustu času na cvičišti. Už se oba těšíme, až mě bude sám
vodit po stanovených trasách."

Pomozte nám vybavit masérnu pro nevidomé i v Praze!

Pošlete jakoukoli částku na účet Lety Divokých hus - 27 000 000/0100, variabilní symbol 546!

Více informací o organizaci najdete zde: www.organizacenevidomych.cz

Děkujeme za Vaši důvěru a laskavost!

 

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing