ÚNOR - SPECIÁLNÍ LYŽAŘSKÉ VYBAVENÍ BISKI PRO NEVIDOMÉ - ORGANIZACE NEVIDOMÝCH Z.S.

Organizace, která se snaží zmírnit omezení zrakově postiženým lidem a zapojit je do společnosti.

Organizace nevidomých z.s. působí v celé České republice se středisky v Jihlavě, Praze a Brně. Jejím hlavním cílem je naučit osoby těžce zrakově postižené žít, pracovat, psychicky se vyrovnat se svým handicapem a zapojit je do společnosti. Svým klientům poskytují sociální poradenství, rehabilitace, pomoc s obsluhou kompenzačních pomůcek, asistenční službu, průvodcovskou a předčitatelskou službu a mnoho dalších. Také pro ně pravidelně pořádají šachové turnaje, sportovní tréninky v showdownu (stolní tenis pro nevidomé), rekondiční pobyty, masáže, workshopy, besedy a nabízejí jim pestré volnočasové aktivity jako plavání a lyžování.

ÚNOR - SPECIÁLNÍ LYŽAŘSKÉ VYBAVENÍ BISKI PRO NEVIDOMÉ - ORGANIZACE NEVIDOMÝCH Z.S.

Využití grantu:

Finanční prostředky budou použity na zakoupení speciálního lyžařského vybavení Biski, které je vhodné pro osoby se zdravotním postižením, potřebující aktivní pomoc instruktora-asistenta. Díky tomu si těžce zrakově postižení a tělesně postižení členové této organizace budou moci užít zimních radovánek naplno.

Jednoduchý příběh klientky:

Ludmila, maminka 3 dětí z Vysočiny spokojeně žijící s manželem v domečku jela před 3 roky s dětmi za mužem do lesa, aby mu pomohla kácet stromy. Zde se stalo neštěstí, které změnilo celý jejich život. Jeden strom se při kácení stočil a začal padat na děti. Maminka při snaze zachránit je, utrpěla vážná zranění a prostřední dcera zemřela. Dnes po všech možných terapiích a rehabilitacích je maminka schopná s pomocí chodítka udělat pár kroků. Před zraněním se naplno věnovala dětem, společně spolu lyžovali a jezdili na kole, což jí velmi chybí. Optimismus ale neztrácí a chce se ke všem aktivitám vrátit! Už se těší, až vyrazí společně s dětmi na svahy užít si lyžování.

Lety Divokých hus mají číslo účtu 27 000 000/0100 a variabilní symbol je 571.

Více informací o Organizaci nevidomých z.s. se dozvíte tady: www.organizacenevidomych.cz

DĚKUJEME MOC ZA VAŠÍ PODPORU!

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing