SRPEN - zřízení svozové služby pro klienty organizace - NÁKUP automobilu se speciální nájezdovou plošinou - Humanitární sdružení Perspektiva, z.s.

Organizace, která bojuje proti sociálnímu vyloučení a podporuje aktivní a smysluplné využití času svých klientů.

Finance na zřízení svozové služby pro klienty organizace.

Sdružení poskytuje službu sociální rehabilitace a to ambulantní a terénní formou pro klienty s poúrazovým, nebo vrozeným handicapem, či duševním onemocněním. V ambulantní části se zaměřují na společnou sociální rehabilitaci osob s různými handicapy a v rámci térénní práce jsou v kontaktu s klienty s omezenou hybností. Cílem projektu je zřízení svozové služby pro klienty organizace nákupem osobního automobilu s nájezdovou plošinou pro osoby na invalidním vozíku.

SRPEN - zřízení svozové služby pro klienty organizace - NÁKUP automobilu se speciální nájezdovou plošinou - Humanitární sdružení Perspektiva, z.s.

Využití našeho grantu:

Někteří klienti mají poúrazovou či vrozenou poruchu hybnosti, nebo se jejich hybnost zhoršuje progresí nemoci. Cesta do PERSPEKTITY z domova nebo od zastávky, či účast na společných akcích je omezená, protože svozovou službu v místě nikdo neprovozuje.

 

Benefiční akce:

Benefiční divadelní vystoupení se bude konat 27.8.2021 od 18 hodin ve velkém sále Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem. V představení ,,František blázen aneb příběh o svatém showmanovi'' vystoupí autorský herec Jan Horák.

Příběh klientky Katky:

Klientka slečna Katka v dětství prodělala mozkovou obrnu, která jí přinesla do života určité obtíže. Mezi nimi i fyzické postižení nohou, které musí být kompenzováno stálou ortézou. Ačkoliv je aktivní, omezuje ji to v delším pohybu.
Letos oslavila 40 let a PERSPEKTIVU navštěvuje již 15. rokem. Je ráda s ostatními, má ráda ruční práce, háčkuje a šije na šicím stroji. Do Roudnice nad Labem dojíždí autobusem a dochází do místa poskytování služby ze zastávky na náměstí. To je celé položené na poměrně prudkém kopci, takže možnost návštěvy služby závisí na počasí.
Mrzí ji také, když se vlivem vzdálenosti větší než 1 km nemůže účastnit některých společných akcí. K dopravě na místo jsme zatím nuceni používat veřejné prostředky a vzdálenost od stanice HD k místu akce (jakou je např. ZOO) to někdy bývá delší cesta.
Svozová služba klientce pomůže řešit obě situace, což potvrzuje svým vyjádřením: „svozová služba by mi pomohla, že bych mohla jezdit na akce, kam se teď nedostanu. A taky když je sníh nebo mokro, tak od autobusové zastávky, která je na kopci, se dostat do Domečku“ (pozn.: místo poskytování služby).
Svozovou službu budou využívat i další klienti s pohybovými obtížemi. Zvýší možnosti každého z nich a zlepší kvalitu jejich života.

Lety Divokých hus mají číslo účtu 27 000 000/0100 a variabilní symbol je 583.

Více informací o Sdružení Perspektiva najdete tady: http://perspektiva-roudnice.cz/

DĚKUJEME MOC ZA VAŠÍ ŠTĚDROST!

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing