ŘÍJEN - FINANCE NA ROZŠÍŘENÍ KAPACIT CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ - BENEDIKTUS Z.S.

Organizace, která vytváří komunitu pro mentálně postižené.

Finance na rozšíření kapacit chráněného bydlení.

ŘÍJEN - FINANCE NA ROZŠÍŘENÍ KAPACIT CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ - BENEDIKTUS Z.S.

Poslání organizace:

ARCHA Benediktus pečuje o osoby s mentálním postižením. Vytváří komunitu, kde spolu, v práci i odpočinku, radosti i všednosti, žijí a poskytují sociální služby. Spolek vznikl v roce 2000 s cílem poskytnout pomoc rodinám s postiženými dětmi, zejména při jejich výchově, vzdělávání a integraci do společnosti. Jejich dlouhodobým cílem bylo vybudovat dům, ve kterém budou společně žít zdraví a postižení lidé. Zpočátku se setkávali o víkendech či prázdninách, následně otevřeli domek, kde se začali poskytovat denní sociální služby a postupem doby se podařilo obnovit i bývalou faru na Modletíně, kde od roku 2014 funguje chráněné bydlení. Tímto se naplnilo jejich prvotní poslání a cíl.

 

Využití našeho grantu:

Nyní směřují k opravě budovy bývalé vesnické pekárny, kterou chtějí předělat na dům s pokoji chráněného bydlení. Díky tomu budou moci rozšířit kapacity a do komunity přivítat další 3 – 4 osoby s mentálním postižením.

 

Benefiční akce:

Charitativní akce Oslava 22.let ARCHA Benediktus s Jonášem proběhne 14.10.2022 od 18 hodin v kostele sv. Anny v Modletíně. Oslava bude zahájena divadelní hrou Jonáš, kterou zajistí divadlo V.Marčíka. Součástí večera bude i výstava a dražba obrazů z tvorby jejich klientů a souvisejících fotografií z komunity.

Příběh jejich klienta:


"Láďa je s námi již 9 let, přišel k nám po ukončení speciální školy. Nejprve dojížděl do centra denních služeb, následně od roku 2014 využívá služby chráněného bydlení.  Láďa pracuje v dřevařské, keramické a údržbářské dílně, pomáhá pečovat o slepice, je zodpovědný za teplo v hlavní budově (pečuje o oheň v kamnech), rád vaří (zejména něco s masem), je velkým kamarádem Krakonoše a miluje když se venku čerti žení (což u nás v Železných horách bývá časté). Hraje v kapele BeneBend. Krásně maluje – zejména portréty se proslavil. Změny mu nedělají úplně dobře, jinak je však povětšinou dobře naladěn, vždy připraven pomoci. Svůj stávající pokoj sdílí s dalším klientem, má velkou touhu mít vlastní pokoj a žít samostatněji. A my věříme a víme, že to je v jeho i našich možnostech – a tedy kvůli Láďovi a dalším 3 klientům chceme vybudovat nový dům s chráněnými pokoji."

Lety Divokých hus mají číslo účtu 27 000 000/0100 a variabilní symbol je 612.

Více o spolku Benediktus najdete na: http://www.benediktus.org/

DĚKUJEME MOC ZA VAŠI POMOC!

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing