KVĚTEN - Podpora přímé práce psychologa, terapeuta a sociálního pracovníka s dítětem a mladistvým v preventivním programu Změnit směr - Ratolest Brno, z.s.

Organizace pomáhající dětem a mladistvým, kteří se ocitli v problémech, ale chtějí na sobě pracovat a svoji budoucnost změnit.

Hlavním posláním Ratolesti Brno je pomáhat sociálně znevýhodněným dětem, mladým lidem a rodinám řešit jejich nepříznivou situaci. Zároveň se snaží o to, aby měli rovné šance žít kvalitní život a začlenit se do společnosti. Organizace letos oslaví již 25 let své existence. Ročně pomůže více než 500 dětem a mladým lidem v situacích, ve kterých si sami neví rady. Působí v Brně, Hustopečích a blízkém okolí.

KVĚTEN - Podpora přímé práce psychologa, terapeuta a sociálního pracovníka s dítětem a mladistvým v preventivním programu Změnit směr - Ratolest Brno, z.s.

Příběh Petra (16 let):

„Do preventivního programu jsem se dostal rozhodnutím soudu, když jsem násilím okradl cizího člověka o telefon, vztahy s matkou nestály za nic a otec od nás odešel. Přestal jsem chodit do školy a mnohem líp jsem vycházel s partou. Domů se mě nechtělo. Pil jsem a problémy jsem si nepřipouštěl. V programu jsem změnil pohled na věci. Usmířil jsem se s matkou a docela jsem našel vztah i k otčímovi, vrátil jsem se do školy a podařilo se mě s podporou sociálního pracovníka a učitele dohnat co jsem zameškal. Chtěl bych na výšku nebo aspoň na rok do zahraničí. Psycholog Změnit směr mě pomohl najít se a překonat to nejhorší“.

Příspěvek bude použit na podporu přímé práce psychologa, terapeuta a sociálního pracovníka s dítětem a mladistvým v preventivním programu Změnit směr.

Lety Divokých hus mají číslo účtu 27 000 000/0100 a variabilní symbol je 553.

Více o Ratolesti Brno, z.s. se dozvíte tady: https://www.ratolest.cz/home/

 

DĚKUJEME ZA VAŠÍ ŠTĚDROST!

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.