KVĚTEN - Finance na zakoupení přenosného kyslíkového koncentrátoru - Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s.

„Hospic je až do poslední chvíle o životě. A ten může být delší a hezčí, než čekáte.“ Cicely  Saunders – motto Hospice sv. Jana N. Neumanna

Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s. je nestátní neziskovou organizací, jež v historickém jádru města Prachatice provozuje dvě pobytová zařízení – stejnojmenný lůžkový Hospic sv. Jana N. Neumanna a Domov Matky Vojtěchy pro lidi trpící těžkou demencí, většinou Alzheimerovou nemocí. Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s. však pečuje o pacienty v rámci terénní domácí hospicové péče, kterou poskytují Domácí hospice sv. Jakuba  v Prachaticích, sv. Veroniky v Českých Budějovicích, sv. Markéty ve Strakonicích a sv. Víta v Českém Krumlově. Kromě lůžkového hospice a domova se zvláštním režimem poskytujeme odlehčovací služby, odborné sociální poradenství, půjčovnu kompenzačních pomůcek a vzdělávání odborné i laické veřejnosti.

KVĚTEN - Finance na zakoupení přenosného kyslíkového koncentrátoru - Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s.

Využití našeho grantu:

Finanční prostředky budou použity na nákup přenosného kyslíkového koncentrátoru do půjčovny kompenzačních pomůcek.

 

Benefiční akce:

Sportovně – kulturní akce s názvem „Pomoz ostatním dýchat“ je naplánovaná na 15.května 2021 od 10:00 do 16:00 hod. Hlavním programem bude tradiční benefiční běh, který bude rozdělen do prezenčního závodu a virtuálního běhu (po celý měsíc květen 2021). Vytýčená trasa bude v těchto městech: Prachatice, Český Krumlov, Strakonice, České Budějovice a Český Krumlov.

„Když jsem ten večer několik hodin seděla u lůžka, tatínkovy ruce ve svých dlaních, cítila jsem, jak se tatínek lehoučkým pohybem svého palce na mých rukou ujišťoval, že tam jsem, přestože jinak už reagovat nemohl. Z očí mi kanuly slzy, jedna za druhou, v srdci jsem však cítila klid a mír. Věci jsou, jak mají být a naše cesty se rozcházejí…

Už teď jsem však cítila, že se opět jednou sejdeme, jinde, jindy, teď… V této chvíli jsme si s tatínkem byli blíž, než kdykoli jindy v životě, i když tatínek už byl „dál“… Teď vím, že tatínek je už zase šťastný, se svými rodiči, sourozenci a přáteli, kteří na věčnosti už jsou.

(z dopisu dcery pacienta)

Lety Divokých hus mají číslo účtu 27 000 000/0100 a variabilní symbol je 576.

Více informací o Hospicu sv. Jana N. Neumanna, o.p.s. najdete tady: https://www.hospicpt.cz/prachatice

DĚKUJEME MOC ZA VAŠÍ PODPORU!

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing