ČERVEN - Finance na nákup pomůcek do senzorické místnosti a hudebních nástrojů pro muzikoterapii - Portus Praha, z.ú.

Organizace, která pomáhá lidem s mentálním postižením pracovat, rozvíjet se, uplatnit své nadání a vlohy a být přínosem svému okolí.

Posláním Portus Praha je podpora začlenění lidí s mentálním postižením do běžného života, aby tito lidé mohli žít v naší společnosti jako plnohodnotní spoluobčané. Poskytují moderní sociální služby, provozují chráněné bydlení, samostatné bydlení a sociálně-terapeutickou dílnu. Zároveň se věnují sociálnímu podnikání a mají potravinářskou dílnu DOBROTY S PŘÍBĚHEM v Davli. Portus Praha je také zakladatelem a koordinátorem celostátního benefičního projektu s názvem AKCE CIHLA.

ČERVEN - Finance na nákup pomůcek do senzorické místnosti a hudebních nástrojů pro muzikoterapii - Portus Praha, z.ú.

Příběh Zuzky:

Zuzka žije v chráněném bydlení Fara Slapy již 10 let. Přistěhovala se sem se svým
partnerem Michalem z jiné organizace. Žijí zde v manželském pokoji, před třemi lety měli na Slapech krásnou svatbu. Pár měsíců po nastěhování nastoupila Zuzka nejprve do sociálně-terapeutické dílny a v roce 2014 se stala zaměstnankyní nově zřízeného sociálního podniku DOBROTY S PŘÍBĚHEM, kde pracuje čtyři až pět dní v týdnu, šest hodin denně. Tato ruční potravinářská výroba produkuje pro pražské restaurace, firmy a obchody nakládané speciality, především sýry a utopence. Zuzka je zároveň velkou pomocí v domácnosti chráněného bydlení.

Příspěvek bude použit na nákup pomůcek do senzorické místnosti – např. interaktivní válce, vibroakustická lenoška a vaky, aura projektor a také hudebních nástrojů pro muzikoterapii. Klienti mají kapelu FaraBand s níž veřejně vystupují. Hodily by se jim vlastní el. klávesy, bicí a další hudební nástroje, které si nyní musí půjčovat.

 

Lety Divokých hus mají číslo účtu 27 000 000/0100 a variabilní symbol je 554.

Více o Portus Praha, z.ú. najdete tady: www.portus.cz

DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE S NÁMI!

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.