ČERVEN - Finance na náklady spojené se zavedením nové domácí zdravotní služby ošetřovatelské a paliativní - Charita Svitavy

Organizace, která pomáhá potřebným ve Svitavech a okolí.

Charita Svitavy už od roku 1993 poskytuje Charitní pečovatelskou službu a Centrum denních služeb Světlanka. Půjčuje kompenzační pomůcky, zajišťuje potravinovou a humanitární pomoc i v dalších 17 obcích v regionu. Podílí se na kulturním životě ve Svitavách, podporuje prosociální atmosféru a aktivně přispívá k tvorbě místní komunity. Aktuálně uspěla ve výběrovém řízení na poskytování domácí zdravotní péče – ošetřovatelské a paliativní a usiluje o vznik této nové služby, na kterou se pokouší získat finanční prostředky.

ČERVEN - Finance na náklady spojené se zavedením nové domácí zdravotní služby ošetřovatelské a paliativní - Charita Svitavy

Využití našeho grantu:

Grant bude použit na pořízení vybavení pro tuto novou službu. Kromě celkového vybavení a provozního zázemí potřebují pořídit automobily a zdravotnické přístroje a pomůcky.

 

Benefiční akce:

Charita Svitavy od roku 2019 pořádá benefiční zahradní hudební festival Vzadu v sadu. Tento rok akce proběhne v sobotu 19. června od 14:00 do 22:00 v zahradě a v sadu centra denních služeb Světlanky. Na programu je hudební vystoupení, divadlo pro děti, mše svatá + požehnání nové službě, zábavné aktivity pro děti a kavárnička na terase.

 

Jednoduchý příběh paní Mileny:

 

Paní Milena má 96 let a již čtvrtým rokem navštěvuje Světlanku – centrum denních služeb. Ve Světlance je spokojená, protože není sama doma, potkává se s přáteli a stále má co dělat. Navíc jí na Světlance pomáhají se vším, co je potřeba a co už by se jí samotné dařilo jen s velkými obtížemi. Paní Milena má dvě dospělé děti a hromadu vnoučat i pravnoučat, všichni se ale z malého města odstěhovali do světa, a tak by jí doma bylo smutno. Na Světlance má paní Milena nejradši Výtvarný ateliér Polňačka, kde se vrací ke své lásce z mládí - malbě. Je úžasné pozorovat, jak krásná díla pod jejíma rukama vznikají a vidět její hrdost, když je může vystavit nebo poslat rodině. Kromě ateliéru si Milena oblíbila „povídací programy“, mobilní zahrádky a pečení, a také jistotu, že jí vždy Světlanka poskytne vlídné zázemí. V poslední době má paní Milena velké potíže s chůzí a rovnováhou. Na cesty do Světlanky využívá charitní služby Svoz. Doufá, že bude moci na Světlance zůstat, co nejdéle.

Motto paní Mileny: „Těším se na každé nové ráno, které ještě mám.“

Lety Divokých hus mají číslo účtu 27 000 000/0100 a variabilní symbol je 578.

Více informací o Charitě Svitavy najdete tady: www.svitavy.charita.cz

DĚKUJEME MOC ZA VAŠÍ ŠTĚDROST!

PODÁVÁME POMOCNÉ KŘÍDLO TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ SAMI LÉTAT!

  

Podporují nás

Euroffice Praha - Brusel a.s.
Fórum dárců
Čtení pomáhá
Český rozhlas
Wilde Ganzen
EDITEL CZ
Nadační fond AVAST
Bezporadce.cz
měsíčník Sféra
capexus
Hraj si!
Folid s.r.o.
HAVEL & PARTNERS S.R.O., ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ
FairData Professionals a.s.
SmartEmailing